Amasya Havadis

7 yaşındaki ‘kitap kurdu’ Aymira

BİLİM İNSANI OLMAYI HEDEFLEYEN KIZINA YENİ KİTAPLAR ALMAYI SÜRDÜRECEKLERİNİ ANLATAN BABA ALTAN KURT İSE AMASYA VALİLİĞİ’NİN HİMAYESİNDE AMASYA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN UYGULADIĞI ‘AMASYA SAATİNİ KİTABA KURUYOR PROJESİ’NE DE DESTEK VEREREK AİLECEK KİTAP OKUDUKLARINI SÖYLEDİ.

7 yaşındaki ‘kitap kurdu’ Aymira
188 views
11 Şubat 2021 - 9:00

Amasya’da yaşayan 7 yaşındaki Aymira Kurt, bir ayda 100’den fazla hikaye kitabı okuyarak adeta kitap kurdu oldu.

Okumayı televizyondaki altyazılardan öğrenen Aymira Kurt, ilkokul 1. sınıf eğitimine korona virüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla evinden devam ederek EBA derslerine katılımı aksatmadı. Öğretmeninin yanı sıra öğretmen olan anne ve babasının da desteğiyle okuma-yazmayı akranlarından daha kısa sürede geliştiren minik öğrenci kitaplara merak saldı. Bu tutkusuyla adeta kitap kurdu haline gelip ayda 100’den fazla sayıda hikaye kitabı okuyan Kurt, “Kitap okuyarak beynimi güçlendiriyorum. Yeni kelimeler öğreniyorum” dedi.

Bilim insanı olmayı hedefleyen kızına yeni kitaplar almayı sürdüreceklerini anlatan baba Altan Kurt ise Amasya Valiliği’nin himayesinde Amasya Milli Eğitim Müdürlüğü’nün uyguladığı ‘Amasya Saatini Kitaba Kuruyor Projesi’ne de destek vererek ailecek kitap okuduklarını söyledi.

Salgın nedeniyle yapılan canlı derslere katılan öğrencilerin kitaplardan uzaklaşmamaları düşüncesinden hareketle projeyi başlatan Amasya Valisi Mustafa Masatlı’nın eşi Esra Masatlı da Aymira Kurt’a kitap hediye ederek gayreti dolayısıyla kutladı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.