Amasya Havadis

Amasya Belediye Başkanı Sarı: “Modern hayvan barınağımız Türkiye’ye örnek olacak”

BARINAĞIN İNŞASINA BAŞLAYACAK FİRMA YETKİLİLERİYLE SÖZLEŞME İMZALAYAN BAŞKAN SARI, “VERDİĞİMİZ SÖZLERİ YERİNE GETİRİRKEN SADECE İNSANLARI DEĞİL ŞEHRİMİZDE BERABER YAŞADIĞIMIZ HAYVANLARIMIZI DA UNUTMUYORUZ. İNSANLAR İÇİN NASIL TOKİ’LER YAPIYORSAK HAYVANLAR İÇİN DE HUZURLA, KONFORLU BİR ŞEKİLDE YAŞAYACAKLARI GÜZEL BİR MEKÂN HAZIRLIYORUZ” DEDİ.

Amasya Belediye Başkanı Sarı: “Modern hayvan barınağımız Türkiye’ye örnek olacak”
149 views
20 Mayıs 2021 - 17:10

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, 12 bin metrekarelik alanda kuracakları hayvan barınağının örnek gösterileceğini belirtti.

Barınağın inşasına başlayacak firma yetkilileriyle sözleşme imzalayan Başkan Sarı, “Verdiğimiz sözleri yerine getirirken sadece insanları değil şehrimizde beraber yaşadığımız hayvanlarımızı da unutmuyoruz. İnsanlar için nasıl TOKİ’ler yapıyorsak hayvanlar için de huzurla, konforlu bir şekilde yaşayacakları güzel bir mekân hazırlıyoruz” dedi.

Başkan Sarı, “12 bin metrekare alana inşa edilecek olan bu alanda hem sokak hayvanlarına sahip çıkılacak hem de uzun süreli evinden ayrılan vatandaşlarımız hayvanlarını buradaki barınağımıza emanet edebilecekler” diye konuştu.

Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan 49 yıllığına belediyeye tahsis edilen alanda hayvanların sağlık durumlarının düzenli bir şekilde kontrol edilmesi için bakım odaları ve ameliyathaneler bulunacağına değinen Mehmet Sarı, “Hayvanlarımız doğal ortamda, huzurlu ve sağlıklı bir şekilde yaşayacaklar. 9-10 milyon civarında maliyeti olan barınağın bir kısmını OKA’dan aldığımız destekle, geri kalan kısmını da belediyemiz tarafından karşılayacağız. Verdiğimiz sözlerden bugün bir sözümüzü daha icra etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Proje tamamlandığında tüm hayvanlarımızın yaşam kalitesi yükselecektir. Şehrimizdeki hayvan severlerden desteklerini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.