Amasya Havadis

Amasya Belediye Başkanı Sarı’dan kadın personele ’8 Mart’ izni

AMASYA BELEDİYE BAŞKANI MEHMET SARI, 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ DOLAYISIYLA BELEDİYEDE ÇALIŞAN KADIN PERSONELE BİR GÜNLÜK İZİN VERDİ. GÜNÜ EVLERİNDE GEÇİREN PERSONEL, “AMASYA’MIZIN HER KÖŞESİNDE DEVAM EDEN HİZMET YOLCULUĞUMUZDA BİRLİKTE ÇALIŞTIĞIMIZ KADIN MESAİ ARKADAŞLARIMIZI 8 MART’TA İDARİ İZİNLİ SAYIYORUZ. İYİ Kİ VARSINIZ, İYİ Kİ YOL ARKADAŞLARIMIZSINIZ” PAYLAŞIMI YAPAN BAŞKAN SARI’YA TEŞEKKÜR ETTİ.

Amasya Belediye Başkanı Sarı’dan kadın personele ’8 Mart’ izni
179 views
08 Mart 2021 - 13:30

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla belediyede çalışan kadın personele bir günlük izin verdi.

Günü evlerinde geçiren personel, “Amasya’mızın her köşesinde devam eden hizmet yolculuğumuzda birlikte çalıştığımız kadın mesai arkadaşlarımızı 8 Mart’ta idari izinli sayıyoruz. İyi ki varsınız, iyi ki yol arkadaşlarımızsınız” paylaşımı yapan Başkan Sarı’ya teşekkür etti.

Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak özel yaptırılan çiçeklerden dağıttıran Belediye Başkanı Sarı, “Belediyemizin kent merkezinde açacağı 17 büfeyi kadın esnaflarımızın kullanımına sunacağız. Hanımeli sokağında sadece hanımlarımızın ticaret yapmasına müsaade ediyoruz. Kadınlar gününden sonra da büfelerimizin dağıtımını yapacağız” diye konuştu.

Aynı zamanda MHP MYK üyesi de olan Mehmet Sarı, kadına yönelik şiddete tepki gösterip kadın ve çocuklara da milletvekillerine sağlandığı gibi dokunulmazlık getirilmesi gerektiğini belirterek, “Koruma ve korunma mecliste var. Memleketimizde esas koruma ve korunmanın kadınlar ile çocuklara da olmasını arzu ediyorum” şeklinde konuştu.

Kadim bir şehir olan Amasya’nın kendine özgü kurallarının da bulunduğuna değinen Sarı, “Bu şehirde korna sesi duyamazsınız. Yere tüküren insana rastlayamazsınız. Hanımefendiler yoldan geçerken durup yol vermeyen hiçbir araca rastlayamazsınız. Yüksek sesle konuşun, bağıran, çağıran tiplere rastlayamazsınız” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.