Amasya Havadis

Amasya Belediyesi binası ‘beş yıldızlı otel’ olacak

AMASYA BELEDİYESİ BİNASININ BEŞ YILDIZLI OTELE DÖNÜŞTÜRÜLMESİ İÇİN İMZALAR ATILDI. KENTİN TURİZMDEN HAK ETTİĞİ PAYI ALMASI İÇİN ÇALIŞTIKLARINI BELİRTEN BELEDİYE BAŞKANI MEHMET SARI, “AMASYA’MIZA GÜZEL VE ULUSLARARASI ZİNCİRE SAHİP MARKA BİR OTEL KAZANDIRACAĞIZ” DEDİ.

Amasya Belediyesi binası ‘beş yıldızlı otel’ olacak
197 views
11 Mayıs 2021 - 11:10

Amasya Belediyesi binasının beş yıldızlı otele dönüştürülmesi için imzalar atıldı. Kentin turizmden hak ettiği payı alması için çalıştıklarını belirten Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Amasya’mıza güzel ve uluslararası zincire sahip marka bir otel kazandıracağız” dedi.

8 bin 500 yıllık geçmişe sahip şehrin önemli bir turizm potansiyelinin bulunduğunu anlatan Başkan Sarı, “Bacasız sanayi dediğimiz turizmden payımızı almadığımıza inanıyoruz. Hatta ve hatta hiç almadığımıza inanıyoruz. Bu şehri turizmin merkezi yapacağız. Turisti buraya çağırabilmemiz için önce alt yapımızı oluşturmamız lazım. Vatandaşlarımızın şehrimizi tanıyabilmeleri, gezip görebilmeleri ve konaklayabilmeleri gerekmektedir. Bu manada da şehirde güzel bir otel olması lazım. Uluslararası bir otel zincirine sahip olması lazım” diye konuştu.

Belediyenin birimlerinin 55 Evler Mahallesi’ndeki binaya bir süre önce taşınmaya başladığını, Nergiz Mahallesi’nde Yeşilırmak’ın kıyısındaki mevcut binanın yanına ilave olarak bir yapının daha inşa edileceğine değinen Sarı, “Mevcut binamızın şeklini bozmadan, ağaçlarımıza dokunmadan bir ek bina daha yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Binanın yapımına eylül ayında başlayıp bir yıl sonra ismini Hilton’dan alacak oteli hizmete açmayı planladıklarını vurgulayan Sarı, otel zinciri firmayla franchise ön anlaşması imzaladıklarını söyledi. Belediye tarafından işletilecek otelde belediye personelinin görev yapacağını sözlerine ekledi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.