Amasya Havadis

Amasya Belediyesi’ne ‘En çevreci belediye’ ödülü

ŞEHRİN TEMİZLİĞİNE VE ÇEVREYE VERİLEN ÖNEMİN ÖDÜLÜNÜ ALMANIN MUTLULUĞUNU YAŞADIĞINI BELİRTEN AMASYA BELEDİYE BAŞKANI MEHMET SARI, “TEMİZ ŞEHİRCİLİKTE ÖRNEK TEŞKİL EDECEK ÇALIŞMALARLA HEM İNSANIMIZI DAHA YAŞANILABİLİR BİR ŞEHRE KAVUŞTURDUK. HEM DE ÜLKEMİZDE DİĞER ŞEHİRLERİMİZE ÖNCÜ OLDUK. ŞEHRİMİZE GELEN YERLİ VE YABANCI TURİSTLERE, SOKAKLARIMIZIN TEMİZLİĞİNDEN SÖZ ETTİRDİK. BU ÖDÜLÜ AMASYALILAR ADINA ALMAKTAN HASSATEN GURURLUYUZ VE HEMŞEHRİLERİMİZE ARMAĞAN EDİYORUZ” DEDİ.

Amasya Belediyesi’ne ‘En çevreci belediye’ ödülü
153 views
05 Ekim 2021 - 23:10

Amasya Belediyesi, Uluslararası Altın Kentler Derneği tarafından düzenlenen Afet ve Acil Durum Yönetimi 2021 Zirvesinde ‘En çevreci belediye’ ödülü aldı.

Şehrin temizliğine ve çevreye verilen önemin ödülünü almanın mutluluğunu yaşadığını belirten Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Temiz şehircilikte örnek teşkil edecek çalışmalarla hem insanımızı daha yaşanılabilir bir şehre kavuşturduk. Hem de ülkemizde diğer şehirlerimize öncü olduk. Şehrimize gelen yerli ve yabancı turistlere, sokaklarımızın temizliğinden söz ettirdik. Bu ödülü Amasyalılar adına almaktan hassaten gururluyuz ve hemşehrilerimize armağan ediyoruz” dedi.

Çevreye verilen zararın dönüşünün ve kontrol imkanının olmadığını vurgulayan Başkan Sarı, “Çevrenin insanlardan hesabının almış olduğu bir dönemi yaşadık. Eğer çevremize dikkat edebilsek, doğayı kontrol edebilseydik, belki bu görünür görünmez afetleri yaşamamış olabilirdik. Onun için çevre duyarlı olmak, aynı zamanda çevrenin de bir canlı olduğunu, bir gün hareket edebileceğini hesap etmeli ve aklımızın bir köşesinden çıkarmamız gerektiğini düşünüyorum. Bu anlamda Amasya Belediyesi olarak çevre ödülü almamıza vesile olan emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.