Amasya Havadis

Amasya Eğitim Fakültesi’ne sıfır atık yetki belgesi

REKTÖR YARDIMCISI PROF. DR. HALİL APAYDIN VE SIFIR ATIK KOMİSYON BAŞKANI ÇETİN ALPASLAN, EĞİTİM FAKÜLTESİ DEKANI PROF. DR. MUSTAFA KANDEMİR’E HAK KAZANDIKLARI BELGEYİ TESLİM ETTİLER. PROF. DR. KANDEMİR, “BELİRLENEN KRİTERLERİ YERİNE GETİREREK TEMEL SEVİYE SIFIR ATIK BELGESİ ALMAYA HAK KAZANDIK. KAYNAK KULLANIMIN AZALTILMASI, VARLIKLARIN YÖNETİMİ VE GERİ DÖNÜŞÜME ÖNEM VEREN BİR FAKÜLTE OLMAYA ÇALIŞMAKTAYIZ” DEDİ.

Amasya Eğitim Fakültesi’ne sıfır atık yetki belgesi
258 views
07 Ocak 2021 - 22:00

Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından uygulanan ’Sıfır Atık Projesi’ kapsamında temel seviye ’Sıfır Atık Yetki Belgesi’ almaya hak kazandı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Apaydın ve Sıfır Atık Komisyon Başkanı Çetin Alpaslan, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Kandemir’e hak kazandıkları belgeyi teslim ettiler. Prof. Dr. Kandemir, “Belirlenen kriterleri yerine getirerek Temel Seviye Sıfır Atık Belgesi almaya hak kazandık. Kaynak kullanımın azaltılması, varlıkların yönetimi ve geri dönüşüme önem veren bir fakülte olmaya çalışmaktayız” dedi.

Sıfır Atık Komisyon Başkanı Çetin Alpaslan, Amasya Üniversitesi’nin tüm kaynaklarını optimum seviyede kullanarak, atığı minimize etme ve sıfır atığa doğru gidişle ilgili bir çalışmayla yerleşkelerinde diğer üniversitelere örnek bir kurum olacak şekilde çalışmalarını sürdürdüklerini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından uygulanan Sıfır Atık Projesi’nin önemine dikkat çeken Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Apaydın ise, “Atıkların geri dönüşüm yoluyla kazanılması hem ekonomiye hem de çevreye katkı sağlamaktadır. Sıfır atık projesi kapsamında üniversitemizde atıkların tamamı prosedürlere uygun şekilde bertaraf edilmeye çalışılıyor. Atıkların ekonomik değeri olan bir hammadde olarak değerlendirilmesi ve ülke ekonomisine katkı sağlamak için döngüsel ekonomi anlayışıyla yüksek oranda geri dönüşümünün sağlanması gerekiyor” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.