Amasya Havadis

Amasya Şeker’de 68. pancar alım kampanyası dualarla başladı

AMASYA VALİSİ MUSTAFA MASATLI, AK PARTİ AMASYA MİLLETVEKİLLERİ M. LEVENT KARAHOCAGİL VE HASAN ÇİLEZ, AMASYA BELEDİYE BAŞKANI MEHMET SARI İLE SULUOVA BELEDİYE BAŞKANI FATİH ÜÇOK İLE PROTOKOL ÜYELERİNİN DE KATILIMIYLA DÜZENLENEN TÖRENDE FABRİKAYA İLK ÜRÜN GETİREN ÜRETİCİLERE ALTIN HEDİYE EDİLEREK PLAKET VERİLDİ.

Amasya Şeker’de 68. pancar alım kampanyası dualarla başladı
173 views
27 Eylül 2021 - 15:10

Amasya Şeker Fabrikası’nda 68. pancar alım kampanyası kurban kesilip dualarla başladı.

Bu yıl iç sahada uygulanacak ton başına pancar alım fiyatını da duyuran Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Mustafa Saatcı, “İç saha pancar ekicilerimize yüzde 16 polar ihtiva eden firesi düşülmüş pancarlarına ton başı devletin açıkladığı 420 TL fiyat üzerine 10 TL ilave edeceğiz” dedi.

Mustafa Saatcı, yaş küspe, ilaç desteği, nakliye primi gibi yan ödemeler ilave edildiğinde ton başı pancar fiyatının 530 TL’ye ulaşacağını belirterek çiftçilere hayırlı, uğurlu olmasını diledi.

Pancar ekim miktarının hedeflenenin çok altında bulunduğuna dikkat çekip çiftçilerin sorunlarının farkında olduklarını anlatan Saatcı, “Bu sorunlarımızı aşabilmemizin tek çaresi pancar ekiminin artmasıdır. Yokluğun paylaşımı olmaz. Lütfen pancar ekimi konusunda sizleri daha duyarlı olmaya hep beraber varlıkta buluşmaya ve varı paylaşmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, AK Parti Amasya Milletvekilleri M. Levent Karahocagil ve Hasan Çilez, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok ile protokol üyelerinin de katılımıyla düzenlenen törende fabrikaya ilk ürün getiren üreticilere altın hediye edilerek plaket verildi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.