Amasya Havadis

Amasya Üniversitesi öğrencilerinin 4 projesine TÜBİTAK desteği

AMASYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. SÜLEYMAN ELMACI, “PROJELERİN KABULÜ BİZLER İÇİN MEMNUNİYET VERİCİ BİR DURUM. BAŞTA DANIŞMAN AKADEMİSYENLERİMİZ DR. ÖĞR. ÜYESİ MEHMET EKİCİ, DR. ÖĞR. ÜYESİ KENAN TEKBAŞ, DR. ÖĞR. ÜYESİ MUSTAFA SAMİ ATA HOCALARIMIZI VE PROJELERİ KABUL EDİLEN ÖĞRENCİLERİMİZİ TEBRİK EDİYOR, BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUM” DEDİ.

Amasya Üniversitesi öğrencilerinin 4 projesine TÜBİTAK desteği
273 views
31 Mayıs 2021 - 10:10

Amasya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi’nden 4 projenin TÜBİTAK’ın uyguladığı ‘Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı’ kapsamında desteklenmeye hak kazandığı bildirildi.

Öğrencilerden Ersin Karalıoğlu ve Mustafa Sönmez Uğur “Otonom Araçlarda Lidar Sensör ile Ortam Modellemesi”, Burak Karademir, Hami Kara, Mehmet Emir Yılmaz’ın “Su Altında Bulunan Boru Hatlarında Zamanla Oluşan Fiziksel Olumsuzlukların AUV (Otonom Su Altı Aracı) ile Tespiti” projelerini tasarladı. Adem Karayatak, Mertcan Deveçeker, Fatih Yazıcı’nın “Geri Dönüşüm Malzemeleri ile Filament Üretim Sisteminin Tasarlanması ve İncelenmesi” ve Osman Gürtay Sönmez, Tolga Cengiz, Muhammet Karataş, Sezer Uzan’ın “İnsansız Sualtı Araçların Balık Üretim Çiftliklerinde Kullanıma Uygunluğunun İncelenmesi” projeleri de Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından desteklenerek uygulanması planlanıyor.

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, “Projelerin kabulü bizler için memnuniyet verici bir durum. Başta danışman akademisyenlerimiz Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Ekici, Dr. Öğr. Üyesi Kenan Tekbaş, Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Sami Ata hocalarımızı ve projeleri kabul edilen öğrencilerimizi tebrik ediyor, Başarılarının devamını diliyorum” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.