Amasya Havadis

Amasya Üniversitesinde 3 yeni yüksek lisans programına YÖK’ten onay

ÜNİVERSİTEYE KAZANDIRILAN BU YENİ PROGRAMLARLA BİRLİKTE SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ BÜNYESİNDEKİ LİSANSÜSTÜ PROGRAM SAYISI 17‘YE YÜKSELDİĞİNİ BELİRTEN AMASYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. SÜLEYMAN ELMACI, BÜYÜME VE GELİŞME HEDEFLERİ DOĞRULTUSUNDA ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRDÜKLERİNİ SÖYLEDİ.

Amasya Üniversitesinde 3 yeni yüksek lisans programına YÖK’ten onay
160 views
21 Nisan 2021 - 19:10

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Amasya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde 3 yüksek lisans programı açılmasına onay verdi.

“Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Tezli Yüksek Lisans Programı”, “Erken Çocuklukta Ahlak ve Değer Eğitimi Anabilim Dalı Disiplinlerarası İkinci Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programı” ile “Evlilik ve Aile Danışmanlığı Anabilim Dalı Disiplinlerarası İkinci Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programı”nın açılması konusundaki teklifleri kabul edildi.

Üniversiteye kazandırılan bu yeni programlarla birlikte Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesindeki lisansüstü program sayısı 17‘ye yükseldiğini belirten Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, büyüme ve gelişme hedefleri doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Enstitülerin üniversiteler için çok önemli olduğunu ve alanında uzman akademisyenlerin yetiştirilmesini sağladığını anlatan Rektör Elmacı, 2021-2022 eğitim-öğretim yılı güz döneminden itibaren öğrenci kabulünün yapılması planlanan yeni lisansüstü programların hayırlı olmasını dileyerek süreçte emeği geçen herkese teşekkür etti.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.