Amasya Havadis

Amasya Üniversitesi’nden liseli gençler için işbirliği

AMASYA ÜNİVERSİTESİ VE AMASYA MACİT ZEREN FEN LİSESİ ARASINDA SOSYAL, BİLİMSEL ALANLARDA İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALANDI. REKTÖR PROF. DR. SÜLEYMAN ELMACI VE OKUL MÜDÜRÜ AHMET EREN ANLAŞMAYA İMZA ATTI.

Amasya Üniversitesi’nden liseli gençler için işbirliği
183 views
19 Kasım 2021 - 19:10

Amasya Üniversitesi ve Amasya Macit Zeren Fen Lisesi arasında sosyal, bilimsel alanlarda işbirliği anlaşması imzalandı.

Etkin ve verimli işbirliği faaliyetlerine büyük önem verdiklerini belirten Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, “Amasya Üniversitesi olarak eğitimcilerimize ve ülkemizi yarını olan gençlerimize her konuda destek olacağız” dedi.

Macit Zeren Fen Lisesi ile birlikte hayata geçirdikleri sosyal ve bilimsel işbirliği protokolünün özellikle 11. ve 12. sınıf öğrencilerinin meslek seçimlerine destek olmayı amaçladığını vurgulayan Prof. Dr. Elmacı, “Üniversite tanıtım ziyaretlerinin düzenlenmesini, üniversitemizin laboratuvar, bilgisayar, internet, kütüphane, spor salonu ve konferans salonu gibi imkânlarından lise öğrencilerinin en verimli şekilde yararlanmalarını sağlamaktır” dedi.

2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusundaki anlaşmanın özellikle öğrencilerin başarı seviyelerini yükseltecek tüm eğitim hizmetlerinin niteliğini artırmak, eğitim, bilim, sanat, spor ve kültürel alanlarda işbirliği ve koordinasyonu artırmaya yönelik olduğuna değinen Macit Zeren Fen Lisesi Müdürü Ahmet Eren de Rektör Elmacı’ya teşekkür etti.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.