Amasya Havadis

Amasya Valisi Masatlı: “Halkımız caddelerdeki hassasiyeti ev ortamlarında göstermemekte”

ÖZELLİKLE SULUOVA VE MERZİFON EKSENİNDE YOĞUNLAŞAN VAKALARI NORMAL SEVİYELERE İNDİRMENİN ÖNCELİKLERİ OLDUĞUNUN ALTINI ÇİZEN MUSTAFA MASATLI, “İLİMİZ YÜKSEK RİSK GRUBUNDA YER ALDIĞI İÇİN NORMALLEŞEME SÜRECİNİ BAŞLATAMIYORUZ. BU DA ESNAFIMIZIN AÇILMA SÜRECİNİ GECİKTİRİYOR. TÜM İLÇELERİMİZDE İLGİLİ BİRİMLERİMİZ CADDE CADDE, SOKAK SOKAK DENETİM YAPIYORLAR. BU SÜRECE HALKIMIZDA DESTEK VERMELİ, AKRABALIK, KOMŞULUK VE ARKADAŞLIK İLİŞKİLERİNE BİR SÜRELİĞİNE, SEVDİKLERİMİZİN SAĞLIĞI İÇİN ARA VERİLMELİDİR. HASTALIĞI BULAŞTIRACAĞIMIZ BİR İNSANIN SAĞLIĞINI KAYBETMESİ DİNEN DE OMUZLARIMIZA SORUMLULUK YÜKLEYECEKTİR. HALKIMIZDAN BU NOKTADA BİRAZ DAHA DUYARLILIK VE FEDAKARLIK BEKLEMEKTEYİZ” DİYE KONUŞTU.

Amasya Valisi Masatlı: “Halkımız caddelerdeki hassasiyeti ev ortamlarında göstermemekte”
130 views
08 Mart 2021 - 15:01

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, “Caddelerde, meydanlarda yüksek oranlarda tedbirlere uyulmaktadır. Ancak maalesef halkımız aynı hassasiyeti ev ortamlarında göstermemekte ve aile ziyaretlerine devam etmektedirler. Vaka artışının en önemli sebebi budur” dedi.

Korona virüs (Kovid-19) risk haritasına göre çok yüksek riskli iller arasında bulunan kentin içinde bulunduğu Karadeniz Bölgesinde yüksek oranlarda vaka artışlarının görüldüğüne vurgu yapan Vali Masatlı, ‘Dinamik Denetim Modeli’ kapsamındaki denetimlere ağırlık verildiğini söyledi.

Özellikle Suluova ve Merzifon ekseninde yoğunlaşan vakaları normal seviyelere indirmenin öncelikleri olduğunun altını çizen Mustafa Masatlı, “İlimiz yüksek risk grubunda yer aldığı için normalleşeme sürecini başlatamıyoruz. Bu da esnafımızın açılma sürecini geciktiriyor. Tüm ilçelerimizde ilgili birimlerimiz cadde cadde, sokak sokak denetim yapıyorlar. Bu sürece halkımızda destek vermeli, akrabalık, komşuluk ve arkadaşlık ilişkilerine bir süreliğine, sevdiklerimizin sağlığı için ara verilmelidir. Hastalığı bulaştıracağımız bir insanın sağlığını kaybetmesi dinen de omuzlarımıza sorumluluk yükleyecektir. Halkımızdan bu noktada biraz daha duyarlılık ve fedakarlık beklemekteyiz” diye konuştu.

Masatlı’nın başkanlığında gerçekleştirilen pandemi tedbirleri değerlendirme toplantısına vali yardımcılarının yanı sıra İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, İl Jandarma Komutanı Albay Ayhan Aygün ve İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz ile diğer yetkililer de katıldı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.