Amasya Havadis

Amasya Valisi Masatlı: “Patates ve soğanları en kısa sürede ihtiyaç sahiplerine dağıtacağız”

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN BU SÜREÇTE ÜRETİCİLERİN ZARAR ETMESİNİ ENGELLEMEK ADINA DEPOLARDA BEKLEYEN BU ÜRÜNLERİN PİYASA FİYATLARI ÜZERİNDEN SATIN ALINARAK İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARIMIZA DAĞITILMASI TALİMATINI VERDİĞİNE DEĞİNEN MASATLI, “İLİMİZDEKİ DAĞITIMI GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN İLGİLİ KURUMLARIMIZ GEREKLİ HAZIRLIKLARINI YAPTILAR. EN KISA SÜREDE ÇİFTÇİMİZDEN TEMİN EDİLEN PATATES VE SOĞANLARI İLİMİZ GENELİNDE BELİRLENEN İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE ULAŞTIRACAĞIZ. RAMAZAN AYINDA İHTİYAÇ SAHİPLERİNE BU YARDIMLARI ULAŞTIRMAMIZ İÇİN BİZLERE İMKAN SAĞLAYAN SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA AMASYA HALKI ADINA ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM” DİYE KONUŞTU.

Amasya Valisi Masatlı: “Patates ve soğanları en kısa sürede ihtiyaç sahiplerine dağıtacağız”
150 views
13 Nisan 2021 - 14:10

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, “Çiftçimizden temin edilen patates ve soğanları en kısa sürede ihtiyaç sahiplerine dağıtacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda üreticilerden satılamayan patates ve soğanların doğrudan temin edilerek kentteki ihtiyaç sahiplerine dağıtılması sürecinin planlamasına ilişkin Vali Masatlı’nın başkanlığında toplantı yapıldı.

Geçen yıl patates ve soğan üretiminin oldukça verimli geçtiğini belirten Mustafa Masatlı, buna karşın Korona virüs (Kovid-19) salgınından dolayı restoranlarla konaklama tesislerinin tam kapasite çalışamamasından dolayı çiftçilerin patates ve soğanının bir kısmının satılamayıp depolarda bekletildiğini hatırlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu süreçte üreticilerin zarar etmesini engellemek adına depolarda bekleyen bu ürünlerin piyasa fiyatları üzerinden satın alınarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza dağıtılması talimatını verdiğine değinen Masatlı, “İlimizdeki dağıtımı gerçekleştirmek için ilgili kurumlarımız gerekli hazırlıklarını yaptılar. En kısa sürede çiftçimizden temin edilen patates ve soğanları ilimiz genelinde belirlenen ihtiyaç sahibi ailelere ulaştıracağız. Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine bu yardımları ulaştırmamız için bizlere imkan sağlayan Sayın Cumhurbaşkanımıza Amasya halkı adına şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Toplantıda Tarım ve Orman Müdürlüğü, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü ile Toprak Mahsulleri Ofisinden yöneticiler yer aldı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.