Amasya Havadis

Amasya Valisi Masatlı: “Virüse yakalananların yüzde 95’i aşısız”

KAMU HİZMETLERİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISINDA YAPTIĞI KONUŞMADA UZUN SÜREDİR MÜCADELE EDİLEN SALGIN SÜRECİNDE YURT GENELİNDE VAKALARIN TEKRAR ARTIŞA GEÇTİĞİNİN GÖRÜLDÜĞÜNE DEĞİNEN VALİ MASATLI, “BU HASTALIĞI YENEBİLMENİN TEK YOLU AŞILANARAK TOPLUMSAL BAĞIŞIKLIK OLUŞTURMAKTIR. AŞILARINI TAM OLARAK YAPTIRANLAR YÜKSEK ORANDA BAĞIŞIKLIK KAZANMAKTA, YA DA HASTALIĞI HAFİF SEMPTOMLARLA ATLATMAKTADIR” DİYE KONUŞTU.

Amasya Valisi Masatlı: “Virüse yakalananların yüzde 95’i aşısız”
195 views
05 Ağustos 2021 - 18:10

Korona virüs (Kovid-19) haritasında mavi kategoride yer alan Amasya’da aşılama oranı yüzde 77,58’ye ulaştı. Bu oranı artırmak için çağrı yapan Vali Mustafa Masatlı, “Pozitif vakaları incelediğimizde ilimizde hastalığa yakalananların yaklaşık yüzde 95’ini henüz aşı olmamış ya da aşılarını tamamlamamış vatandaşlarımızın oluşturduğunu üzülerek görmekteyiz” dedi.

Kamu hizmetleri değerlendirme toplantısında yaptığı konuşmada uzun süredir mücadele edilen salgın sürecinde yurt genelinde vakaların tekrar artışa geçtiğinin görüldüğüne değinen Vali Masatlı, “Bu hastalığı yenebilmenin tek yolu aşılanarak toplumsal bağışıklık oluşturmaktır. Aşılarını tam olarak yaptıranlar yüksek oranda bağışıklık kazanmakta, ya da hastalığı hafif semptomlarla atlatmaktadır” diye konuştu.

Halka ve özellikle de gençlere seslenerek toplum sağlığı için aşılarını yaptırmalarını isteyen Mustafa Masatlı, “Gençlerimizin de aşı konusunda gereken hassasiyeti göstermesiyle halihazırda yüzde 77,58 olan aşılama oranı daha da artacak ve kış aylarına rahat şekilde girebileceğiz” şeklinde konuştu.

İl genelindeki kamu hizmetleri ile kamu yatırımlarının genel değerlendirmesinin yapıldığı toplantıda sağlık, eğitim, tarım, sosyal hizmetler, sosyal yardımlaşma, genel bütçe yatırımları, İl Özel İdaresi yatırımları, KÖYDES programı ve kaymakamlıklarca yürütülen diğer projelere ilişkin bilgilendirmeler yapılarak görüş alışverişinde bulunuldu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.