Amasya Havadis

Amasya Valisi Masatlı: “Yaklaşık 4 bin TL’ye mermer işinde çalışacak eleman bulunamıyor”

KENT MERKEZİNDEKİ KÖYLERİN SORUNLARININ GÖRÜŞÜLDÜĞÜ MUHTARLAR TOPLANTISINDA YAPTIĞI KONUŞMADA ZİYARET ETTİĞİ FABRİKALARIN ÇALIŞTIRACAK ELEMANA İHTİYAÇLARI OLDUĞUNA DEĞİNEN MUSTAFA MASATLI, “HATTA ‘BAYANLARA BİLE BİZ İŞ VEREBİLİRİZ. KÜÇÜK ÖLÇEKTE, AĞIR OLMAYAN, BAYANLARIN YAPABİLECEĞİ İŞLERİ VEREBİLİRİZ’ DEDİLER. BİLGİNİZ OLSUN. İŞ ARAYAN VARSA GÖNDERİN. ŞU ANDA MERMERLE İLGİLİ CİDDİ DERECEDE AÇIK VAR. ELEMAN BULAMIYORLAR” DİYE KONUŞTU.

Amasya Valisi Masatlı: “Yaklaşık 4 bin TL’ye mermer işinde çalışacak eleman bulunamıyor”
175 views
13 Ekim 2021 - 9:10

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, kentteki organize sanayi bölgelerinde başta mermer olmak üzere çeşitli sektörlerde çalıştırılmak üzere eleman ihtiyacı bulunduğunu açıklayarak, “Mermerde çalışacak eleman bulunmuyor. Yaklaşık 4 bin TL de maaş veriyorlar” dedi.

“İş arayan varsa gönderin”

Kent merkezindeki köylerin sorunlarının görüşüldüğü muhtarlar toplantısında yaptığı konuşmada ziyaret ettiği fabrikaların çalıştıracak elemana ihtiyaçları olduğuna değinen Mustafa Masatlı, “Hatta ‘bayanlara bile biz iş verebiliriz. Küçük ölçekte, ağır olmayan, bayanların yapabileceği işleri verebiliriz’ dediler. Bilginiz olsun. İş arayan varsa gönderin. Şu anda mermerle ilgili ciddi derecede açık var. Eleman bulamıyorlar” diye konuştu.

“Herkes masa başı iş arıyor”

Türkiye’nin çok gelişip değiştiğini ve hayat standardının yükseldiğini anlatan Vali Masatlı, “Herkes masa başı iş arıyor. Ama öyle değil ki. Bu memlekette her şeye ihtiyaç var. Toplumda her işin bir karşılığı var. Ona da ihtiyaç var. Ama maalesef herkes aynı şeyleri istiyor. Ama bundan dolayı ciddi derecede bizlerde zorlanıyoruz” şeklinde konuştu.

“Merzifon OSB eleman bulamıyor”

Kentin en büyük iki OSB’sindeki fabrikaların eleman ihtiyaçları bulunduğunu vurgulayıp muhtarlardan iş arayanların buralara yönlendirmelerini isteyen Masatlı, “Yoksa iş var. Hele hele Amasya’da iş var. İşle ilgili sorun yok. Merzifon Organize Sanayi Bölgesi (OSB) de aynı. Orada da eleman bulamıyorlar. Buradaki organize sana bölgesinde de aynı. İş arayanları hemen yönlendiriyorsunuz. İnsanlar iş beğenmediğinden dolayı işsiz. İş bulamadığından dolayı değil” ifadelerini kullandı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.