Amasya Havadis

Amasya’da içme suyu yüzde 50 ucuzladı: Metreküpü 1,20 lira

AKDAĞ MEVKİİNDEN ŞEHRE GERİ KAZANDIRACAKLARI İLAVE SU İLE ŞEHİR MERKEZİNDEKİ KUYULARDAN SU ÇIKARTMAK İÇİN ÖDEDİKLERİ ELEKTRİK FATURASININ ÖNEMLİ BİR BÖLÜMÜNDEN KURTULACAKLARINA DEĞİNEN BAŞKAN SARI, KURACAKLARI HİDROELEKTRİK SANTRALİYLE DE ELEKTRİK ENERJİSİ ÜRETİP BU TASARRUFU VATANDAŞLARIN FATURASINA YANSITACAKLARINI VURGULADI.

Amasya’da içme suyu yüzde 50 ucuzladı: Metreküpü 1,20 lira
186 views
31 Aralık 2020 - 10:10

Amasya’da içme suyu fiyatları 1 Ocak 2021’den itibaren geçerli olmak üzere yüzde 50 ucuzladı. 48 bin 800 su abonesi olan 114 bin nüfuslu şehirde şebeke suyunun bir metreküpünün ücreti 2,40 liradan 1,20 liraya düştü.

Su fiyatını yarı yarıya ucuzlatan Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Büyüklerimiz ‘vatandaşın suyuna, sabununa dokunmayın’ derlerdi. Bırakın vatandaşlarımız evine bir ekmek daha götürsün. 150 lira ödeyen, 75 lira ödeyecek. 75 lirada belki bir aylık ekmek parası olacak. Allah’ın suyunu, Cenab-ı Hakk’ın nimetini bizim kullardan esirgemek gibi bir niyetimiz olabilir mi? Başka yerlerden kazanalım” diye konuştu.

Akdağ mevkisinden şehre geri kazandıracakları ilave su ile şehir merkezindeki kuyulardan su çıkartmak için ödedikleri elektrik faturasının önemli bir bölümünden kurtulacaklarına değinen Başkan Sarı, kuracakları hidroelektrik santraliyle de elektrik enerjisi üretip bu tasarrufu vatandaşların faturasına yansıtacaklarını vurguladı.

Vatandaşlardan Mustafa Alan su indiriminin korona virüs (Kovid-19) salgını döneminde halka adeta ilaç gibi geleceğini belirtti. Dilek Çiftçi ise bu durumun ev ekonomisine önemli katkısının olacağını söyledi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.