Amasya Havadis

Amasya’da kamu hizmetlerinin genel değerlendirmesi yapıldı

İL GENELİNDEKİ TARIM ARAZİLERİNİN SULAMA İHTİYACININ GİDERİLMESİ VE BUNA YÖNELİK ALTYAPI PROJELERİNİN SON DURUMU İLE ÇEŞİTLİ HİZMET ALANLARINDA YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALARIN DA ELE ALINDIĞI TOPLANTIDA GÖRÜŞÜLEN KONULAR VE TALİMATLANDIRILAN HUSUSLARA TİTİZLİKLE RİAYET EDİLMESİ GEREKTİĞİNE DEĞİNEN VALİ MASATLI, SALGIN SÜRECİNDE İLGİLİ BAKANLIKLARIN ALDIĞI KARARLARIN EKSİKSİZ OLARAK UYGULANMASININ, SALGININ YAVAŞLATILMASI VE OLUMSUZ ETKİLERİNİN ORTADAN KALDIRILMASI İÇİN BÜYÜK ÖNEM ARZ ETTİĞİNİ VURGULADI.

Amasya’da kamu hizmetlerinin genel değerlendirmesi yapıldı
220 views
05 Kasım 2020 - 21:20

Amasya’da sunulan kamu hizmetlerinin genel değerlendirmesinin gerçekleştirildiği toplantı Vali Mustafa Masatlı’nın başkanlığında yapıldı.

Toplantıda sağlık, eğitim, tarım, sosyal hizmetler, sosyal yardımlaşma, genel bütçe yatırımları, İl Özel İdaresi yatırımları, KÖYDES programı ve kaymakamlıklarca yürütülen projelere ilişkin bilgilendirmeler yapılarak görüş alışverişinde bulunuldu.

Korona virüs salgını sürecinde alınan tedbirler, filyasyon çalışmaları ve ilde hastalığın son durumunun ağırlıklı olarak ele alındığı toplantıda, yüz yüze eğitimde üçüncü aşamaya geçilmesi ve bu kapsamda okullarda alınması gereken önlemlere dair bilgilendirmeler yapıldı.

İhtiyaç sahibi vatandaşların tespit edilmesi ve gereken yardımların zamanında ulaştırılması noktasında talimatlar veren Vali Masatlı, “Devletimizin önceliği bu süreçte hiçbir vatandaşımızın mağdur olmamasıdır. Bunun içinde kaymakamlıklarımız ve diğer kurumlarımızla koordineli bir şekilde elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi.

İl genelindeki tarım arazilerinin sulama ihtiyacının giderilmesi ve buna yönelik altyapı projelerinin son durumu ile çeşitli hizmet alanlarında yürütülen çalışmaların da ele alındığı toplantıda görüşülen konular ve talimatlandırılan hususlara titizlikle riayet edilmesi gerektiğine değinen Vali Masatlı, salgın sürecinde ilgili bakanlıkların aldığı kararların eksiksiz olarak uygulanmasının, salgının yavaşlatılması ve olumsuz etkilerinin ortadan kaldırılması için büyük önem arz ettiğini vurguladı.

Toplantıda Vali Yardımcıları, Kaymakamlar ve bazı kurumların müdürleri yer aldı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.