Amasya Havadis

Amasya’da KGYS ile trafik denetimi

TAŞOVA İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ TRAFİK TESCİL VE DENETLEME BÜRO AMİRLİĞİ EKİPLERİNCE, KENT GÜVENLİK YÖNETİM SİSTEMİ (KGYS) İLE TAŞOVA İLÇE MERKEZİNDE TRAFİK DENETİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ. ARAÇ SÜRÜCÜLERİNİN YANI SIRA TRAFİK KURALLARINI İHLAL EDENLERİ DE KGYS İLE TESPİT EDEREK CEZA KESEN TRAFİK EKİPLERİ; KIRMIZI IŞIK İHLALİ, EMNİYET KEMERİ KULLANILMAMASI, ARAÇ İÇİNDE CEP TELEFONU İLE KONUŞULMASI, HATALI PARK, YAYA GEÇİDİ İHLALİ, TERS YÖN, YASAK OLAN YERLERDE PARK ETMEK, İKİNCİ SIRA PARKTAN VE YAYA ÖNCELİĞİ GİBİ İHLALLERDEN DOLAYI İDARİ YAPTIRIM UYGULUYOR.

Amasya’da KGYS ile trafik denetimi
168 views
07 Şubat 2022 - 18:10

Amasya’nın Taşova ilçesinde emniyet ekiplerince, KGYS ile ilçe merkezinde trafik denetimi gerçekleştirildi.

Taşova İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekiplerince, kent güvenlik yönetim sistemi (KGYS) ile Taşova ilçe merkezinde trafik denetimi yaptı.

Araç sürücülerinin yanı sıra trafik kurallarını ihlal edenleri de KGYS ile tespit ederek ceza kesen trafik ekipleri; kırmızı ışık ihlali, emniyet kemeri kullanılmaması, araç içinde cep telefonu ile konuşulması, hatalı park, yaya geçidi ihlali, ters yön, yasak olan yerlerde park etmek, ikinci sıra parktan ve yaya önceliği gibi ihlallerden dolayı idari yaptırım uyguluyor.

İlçede, vatandaşların can ve mallarının korunması adına trafik güvenliğinin sağlanmasına yönelik, KGYS kameraları kullanılarak 7 gün 24 saat trafik kuralı ihlallerini tespit eden trafik polisleri, kuralları ihlal eden kişilere de ceza yazıyor.

KGYS ile artık emniyet kemeri takmayan, araçta telefonla konuşan, park ihlali yapan, kırmızı ışıkta geçen, yaya geçidini kullanmayan sürücü ve yayaların anlık olarak tespit edildiğini aktaran İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, sürücülerin kazalarda önemli oranda yaralanma riskini azaltan emniyet kemerlerini takmaları ve motosiklet sürücülerinin ise kask kullanmaları ricasında bulundu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.