Amasya Havadis

Amasya’da kütüphanesiz okul kalmayacak

ATATÜRK İLKOKULUNDA KURULAN KÜTÜPHANENİN AÇILIŞINI ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERLE BİRLİKTE YAPAN AMASYA VALİSİ MUSTAFA MASATLI, CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN EŞİ EMİNE ERDOĞAN’IN HİMAYESİNDE MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI İLE KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI İŞ BİRLİĞİNDE “KÜTÜPHANESİZ OKUL KALMAYACAK” PROJESİ KAPSAMINDA İL GENELİNDEKİ BÜTÜN ÖĞRENCİLERİN KİTAPLARA ULAŞABİLMESİ İÇİN KOLLARI SIVADIKLARINI SÖYLEDİ.

Amasya’da kütüphanesiz okul kalmayacak
157 views
29 Kasım 2021 - 19:10

Amasya’da “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” projesi kapsamında 91 okula kütüphane kurulacak.

Atatürk İlkokulunda kurulan kütüphanenin açılışını öğretmen ve öğrencilerle birlikte yapan Amasya Valisi Mustafa Masatlı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliğinde “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” projesi kapsamında il genelindeki bütün öğrencilerin kitaplara ulaşabilmesi için kolları sıvadıklarını söyledi.

Kütüphanelerde çocukların hem derslerine çalışıp hem de gerek kaynak araştırması yapabileceklerini belirten Vali Masatlı, “İlimizde de 91 okulumuza 91 kütüphane açılacak. Kısmet olursa bu ayın sonuna kadar tamamını açacağız. Bu projenin yapılmasında bize vizyon çizen başta Cumhurbaşkanımıza, Milli Eğitim Bakanımıza, bakanlığın çok değerli yetkililerine ve bu iş ile ilgili uğraşan burada Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve çalışanlarına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Coşkun ve Şube Müdürü Alparslan Kanar’ın da yer aldığı açılışın ardından sınıfları gezen Masatlı, eğitimlerine ilişkin bilgiler aldığı öğrencilere hediyeler verdi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.