Amasya Havadis

Amasya’da üniversite-sanayi işbirliğine örnek olacak anlaşma

AMASYA’DA ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞBİRLİĞİNE YÖNELİK FAALİYETLER ARTARAK DEVAM EDİYOR. MERZİFON MYO MAKİNE PROGRAMI ÖĞRENCİLERİNİN İMALAT İŞLEMLERİ DERSİ ATÖLYE UYGULAMALARI İÇİN AMASYA ÜNİVERSİTESİ İLE MERZİFON OSB’DE FAALİYET GÖSTEREN BİR FİRMA ARASINDA KAYNAK TEKNOLOJİLERİ EĞİTİMİ VE UYGULAMALARI İÇİN ANLAŞMAYA VARILDI.

Amasya’da üniversite-sanayi işbirliğine örnek olacak anlaşma
158 views
06 Kasım 2021 - 0:10

Amasya’da üniversite-sanayi işbirliğine yönelik faaliyetler artarak devam ediyor. Merzifon MYO Makine Programı öğrencilerinin imalat işlemleri dersi atölye uygulamaları için Amasya Üniversitesi ile Merzifon OSB’de faaliyet gösteren bir firma arasında kaynak teknolojileri eğitimi ve uygulamaları için anlaşmaya varıldı.

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, öğrencilerinin firmada başlanan eğitimlerine ilişkin bilgi aldı. Gaz altı kaynak teli üretimi de yapılan firmanın uzman kaynak operatörlerine ihtiyacı nedeniyle nitelikli eleman yetiştirmek için yaptığı işbirliği teklifini olumlu yanıt verdiklerini anlatan Rektör Elmacı, öğrencilerinin gelişimlerine destek olan yetkililere teşekkür etti.

Yetişmiş nitelikli kaynak operatörü ihtiyaçlarının gittikçe arttığı bir dönemde bu talebi karşılamak üzere yapılan iş birliği sayesinde MYO öğrencilerinin mezuniyet sonrası zaman kaybetmeksizin iş garantili istihdamına katkı sağlanması hedeflediklerine değinen işadamı Hasan Apaydın da, “Üniversite-Sanayi iş birliğine örnek teşkil ederek çalışmalarımızı hızla sürdürmekteyiz. Bu bağlamda Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı olmak üzere Merzifon MYO Müdürü Doç. Dr. M. Burak Bilgin’e teşekkür ediyorum diye konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.