Amasya Havadis

Amasya’da yaya önceliğine drone destekli denetim

AMASYA’NIN TAŞOVA İLÇESİNDE YAYALARA ÖNCELİK KONUSUNDA SÜRÜCÜLER UYARILDI. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI TARAFINDAN TRAFİKTE YAYA ÖNCELİĞİ BİLİNCİNİN OLUŞTURULMASI İÇİN HAYATA GEÇİRİLEN ‘ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN’ UYGULAMASI KAPSAMINDA AMASYA’DA DENETİMLER GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Amasya’da yaya önceliğine drone destekli denetim
297 views
10 Ağustos 2021 - 11:10

Amasya’nın Taşova ilçesinde yayalara öncelik konusunda drone destekli denetim yapıldı, sürücüler uyarıldı.

İçişleri Bakanlığı tarafından trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması için hayata geçirilen ’Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın’ uygulaması kapsamında Amasya’da denetimler gerçekleştirildi. Taşova İlçe Jandarma Komutanlığı Jandarma Trafik ekipleri öncülüğünde, Atatürk Bulvarı’nda sürücülere “yayalara öncelik” anlatılarak broşürler dağıtıldı. Yaya geçitlerinde görevli kolluk personeli tarafından hazırlanan el broşürleri sürücü ve yayalara dağıtılarak, sürücüler bilgilendirildi.

Programda sürücülere dezavantajlı grup olarak adlandırılan çocuk, yaşlı ve engellilerin gözetilerek öncelik verilmesi gerektiği anlatıldı. Trafikte yaya olarak karşılaştıkları sorunlara dikkat çekmek maksadıyla “Öncelik hayatın, öncelik yayanın”, “Dikkat hayat çıkabilir”, “Araçlarınızın dışında da hayat var” sloganlarının kullanıldığı döviz ve pankartlar asılarak sürücülerin dikkati çekildi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.