Amasya Havadis

Amasya’da yerli aşı Turkovac uygulanmaya başlandı

İLK ETAPTA TURKOVAC AŞILARININ SABUNCUOĞLU ŞEREFEDDİN EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ, RUHİ TİNGİZ FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON MERKEZİ VE ŞEHİT KADİR ÇAKI SEMT POLİKLİNİĞİNDE UYGULANDIĞINI BELİRTEN SAĞLIK MÜDÜRÜ KOÇ, “AŞI YAPTIRMAYIP YERLİ VE MİLLİ AŞIMIZI BEKLEYENLER VARDI. ONLAR DA RANDEVULARINI ALARAK YERLİ AŞIMIZDAN YAPTIRABİLİRLER” DEDİ. AYNI ZAMANDA 141 BİRİMDE KOVİD-19’A KARŞI DİĞER AŞI UYGULAMALARININ DA YAPILDIĞINI ANLATAN KOÇ, “TEDBİR VE AŞI EN GÜÇLÜ SİLAHIMIZ. VARYANTLARA KARŞI DA BU ÇOK ÖNEMLİ. VATANDAŞLARIMIZI KOVİD-19’A KARŞI MUTLAKA AŞILARINI YAPTIRMAYA BEKLİYORUZ” DİYE KONUŞTU.

Amasya’da yerli aşı Turkovac uygulanmaya başlandı
293 views
07 Şubat 2022 - 17:10

Korona virüs (Kovid-19) ile mücadeleye karşı yerli imkanlarla geliştirilen Turkovac aşısı, Amasya’da sağlık tesislerinde uygulanmaya başlandı. İlk aşıyı hatırlatma dozunu olan İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Koç yaptırdı. Sistem üzerinden randevu alan vatandaşlar aşı olmak için başvurdu.

İlk etapta Turkovac aşılarının Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ruhi Tingiz Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi ve Şehit Kadir Çakı Semt Polikliniğinde uygulandığını belirten Sağlık Müdürü Koç, “Aşı yaptırmayıp yerli ve milli aşımızı bekleyenler vardı. Onlar da randevularını alarak yerli aşımızdan yaptırabilirler” dedi.

Aynı zamanda 141 birimde Kovid-19’a karşı diğer aşı uygulamalarının da yapıldığını anlatan Koç, “Tedbir ve aşı en güçlü silahımız. Varyantlara karşı da bu çok önemli. Vatandaşlarımızı Kovid-19’a karşı mutlaka aşılarını yaptırmaya bekliyoruz” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.