Amasya Havadis

Amasya’ya zirve yaptıracak proje

ŞEHRİ KUŞBAKIŞI GÖREN CAM TERASINDA YİNE BU ALANDA KONUŞLANDIRILACAĞINA DEĞİNEN SARI, “BİZLER ŞEHRİMİZ İNSANININ VERDİĞİMİZ SÖZLERİ YERİNE GETİRECEĞİMİZE İNANMASINI BEKLİYORUZ. ZATEN BU HUSUSTA BİZLERE İNANIYORLAR. VERDİĞİMİZ SÖZDEN GERİ ADIM ATMA GİBİ ASLA BİR DURUM SÖZ KONUSU OLAMAZ” DİYE KONUŞTU.

Amasya’ya zirve yaptıracak proje
190 views
23 Ocak 2021 - 11:10

Amasya Belediyesi’nin hayata geçireceği ‘Teleferik Projesi’ kapsamında Ferhat Dağı’nın zirvesindeki 380 dönümlük alan yapılan protokolle belediyeye devredildi.

Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu ile devir protokolünü imzalayan Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, hayali ve sözü olarak nitelendirdiği projeyle kentin turizm alanındaki gelişimine önemli bir katkı sağlanacağını vurguladı. Protokolün detaylarını anlatan Başkan Sarı, “Teleferiğin kalkış istasyonun yeri bize ait. Şimdi ise çıkış noktası var. Teleferik projemiz için 380 dönümlük orman arazisinin devri için protokol imzaladık. Bu bölgemizde mesire alanları, spor merkezi, bungalov evler, çocuk eğlence merkezlerinin dışında Amasyalıya ihtiyacı olan piknik alanlarımız var olacak” dedi.

Şehri kuşbakışı gören cam terasında yine bu alanda konuşlandırılacağına değinen Sarı, “Bizler şehrimiz insanının verdiğimiz sözleri yerine getireceğimize inanmasını bekliyoruz. Zaten bu hususta bizlere inanıyorlar. Verdiğimiz sözden geri adım atma gibi asla bir durum söz konusu olamaz” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.