Amasya Havadis

Başkan Sarı: “Açık hava müzesi görünümündeki Amasya’mız doğal bir film platosu”

1470’TE AMASYA’DA DOĞAN OSMANLI İMPARATORLUĞU’NUN 9. PADİŞAHI YAVUZ SULTAN SELİM HAN’IN HAYATINI KONU EDİNECEK OLAN ‘YAVUZ’ ADLI 3 SEZONLUK DİZİNİN ŞUBAT AYINDA BAŞLAMASI PLANLANAN ÇEKİMLERİ İÇİN ŞEHRE GELEN YAPIMCI VE SENARİST BİLAL KALYONCU İLE GERÇEKLEŞTİRDİKLERİ GÖRÜŞMELERİN ÇOK OLUMLU GEÇTİĞİNİ BELİRTEN BELEDİYE BAŞKANI SARI, “BİLAL KARDEŞİMİZDEN YAVUZ SULTAN SELİM PROJESİNİ DUYUNCA HEYECANLANDIK. İSTANBUL’DAKİ GÖRÜŞMEMİZDE BİZLERİ MİSAFİR ETTİLER. ORADA YÜZEYSEL YAPTIĞIMIZ GÖRÜŞMENİN ARDINDAN KENDİLERİNİ ŞEHRİMİZE DAVET ETTİK. GELDİLER VE O GÜZELLİKLERİ CANLI OLARAK GÖRME FIRSATI YAKALADILAR. ŞEHRİMİZDE ÇEKİMLERİ YAPILACAK OLAN ‘YAVUZ’ DİZİSİNİN AMASYA’MIZ İÇİN HAYIRLI OLACAĞINA İNANIYORUM” DEDİ.

Başkan Sarı: “Açık hava müzesi görünümündeki Amasya’mız doğal bir film platosu”
188 views
17 Aralık 2020 - 9:20

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, açık hava müzesi görünümündeki tarihi kentin doğal bir film platosu konumunda olduğunu belirtti.

1470’te Amasya’da doğan Osmanlı İmparatorluğu’nun 9. padişahı Yavuz Sultan Selim Han’ın hayatını konu edinecek olan ‘Yavuz’ adlı 3 sezonluk dizinin Şubat ayında başlaması planlanan çekimleri için şehre gelen yapımcı ve senarist Bilal Kalyoncu ile gerçekleştirdikleri görüşmelerin çok olumlu geçtiğini belirten Belediye Başkanı Sarı, “Bilal kardeşimizden Yavuz Sultan Selim projesini duyunca heyecanlandık. İstanbul’daki görüşmemizde bizleri misafir ettiler. Orada yüzeysel yaptığımız görüşmenin ardından kendilerini şehrimize davet ettik. Geldiler ve o güzellikleri canlı olarak görme fırsatı yakaladılar. Şehrimizde çekimleri yapılacak olan ‘Yavuz’ dizisinin Amasya’mız için hayırlı olacağına inanıyorum” diye konuştu.

Başkan Sarı, Bilal Kalyoncu ve beraberindekilerle Vali Mustafa Masatlı’yı da ziyaret ederek Cengiz Coşkun, Hazal Filiz Küçükköse, Murat Arkın, Yıldırım Memişoğlu ile yıllar sonra tekrar ekranlara dönecek olan Aydan Şener’in de rol alacağı ve ilk etapta dijital platformlarda yayınlanacak dizinin çekimleri konusunda görüş alışverişinde bulundu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.