Amasya Havadis

Başkan Sarı: “Amasya mutfağını gastronomide markalaştıracağız”

GASTRONOMİ TURİZMİNİN YÜKSELEN TURİZM TRENDLERİ ARASINDA BULUNDUĞUNA DEĞİNEN BAŞKAN SARI, “BİZ AMASYA’MIZA SEVDALIYIZ. BU SEVGİ DOĞRULTUSUNDA BU GÜZEL ŞEHR-İ ŞİRİN’İ TURİZM AÇISINDAN TAHMİN EDEMEYECEĞİNİZ KADAR İLERLETECEĞİZ. TELEFERİK, TRAMVAY, FERHAT TEPESİ VE OTEL PROJEMİZİN YANI SIRA BU PROJEYLE AMASYA’MIZIN ADINI DUYMAYAN KALMAYACAK. BİRBİRİNDEN LEZZETLİ TATLARI, HİKÂYESİ OLAN ŞİFALI YEMEKLERİ TATMAK İÇİN TURİSTLER BURAYA AKIN EDECEK. BÖYLECE İSTİHDAM ARTACAK, TİCARİ CANLILIK GERÇEKLEŞECEKTİR. İNSANLARA SADECE GÜZEL TATLAR DEĞİL AYNI ZAMANDA GÜZEL ZAMAN VE KEYİFLİ BİR YEMEK DENEYİMİ SUNMAK VE AMASYA MUTFAK KÜLTÜRÜMÜZÜN KORUNMASI, GELİŞTİRİLMESİ VE BÜTÜN DÜNYAYA TANITILMASI AÇISINDAN PROJE ÖNEMLİ BİR YER TUTMAKTADIR” ŞEKLİNDE KONUŞTU.

Başkan Sarı: “Amasya mutfağını gastronomide markalaştıracağız”
117 views
01 Şubat 2021 - 17:30

Amasya Belediyesi’nin hayata geçirdiği ‘Amasya Mutfağı Gastronomide Markalaşıyor’ adlı projenin tanıtım toplantısı yapıldı. Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Bu projeyle zengin mutfağımızı tanıtma, geliştirme ve yenileme fırsatı kazanacağız” dedi.

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) destekli projeye büyük önem verdiklerine değinen Belediye Başkanı Sarı, “Şehrimiz tarih ve kültürel değerlere sahip olan şehrimiz gastronomi alanında da birçok değere sahiptir. Gastronomi turizminin geliştirilmesi ve tanıtılması şehrimize gelen turist sayısını doğrudan etkileyeceği gibi turizm alanında da bizleri rekabet edilemeyecek seviyelere çıkaracaktır” diye konuştu.

Gastronomi turizminin yükselen turizm trendleri arasında bulunduğuna değinen Başkan Sarı, “Biz Amasya’mıza sevdalıyız. Bu sevgi doğrultusunda bu güzel Şehr-i Şirin’i turizm açısından tahmin edemeyeceğiniz kadar ilerleteceğiz. Teleferik, Tramvay, Ferhat tepesi ve otel projemizin yanı sıra bu projeyle Amasya’mızın adını duymayan kalmayacak. Birbirinden lezzetli tatları, hikâyesi olan şifalı yemekleri tatmak için turistler buraya akın edecek. Böylece istihdam artacak, ticari canlılık gerçekleşecektir. İnsanlara sadece güzel tatlar değil aynı zamanda güzel zaman ve keyifli bir yemek deneyimi sunmak ve Amasya mutfak kültürümüzün korunması, geliştirilmesi ve bütün dünyaya tanıtılması açısından proje önemli bir yer tutmaktadır” şeklinde konuştu.

Proje kapsamında yapılacaklara ilişkin bilgilerin aktarıldığı toplantıda Başdanışman Ahmet Yenihan, OKA Temsilcisi Murat Şimşek, Amasya Üniversitesi Sosyal Bilimler MYO Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Erdal Ünsalan ile diğer yetkililer de yer aldı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.