Amasya Havadis

Başkan Sarı: “Atatürk dünyaya ışık tutan bir lider, gerçek bir devlet adamıdır”

BELEDİYE BAŞKANI SARI, TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN KURUCUSU ATATÜRK’ÜN EBEDİYETE İRTİHALİNİN 82. YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA YAYIMLADIĞI MESAJINDA, “TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN BANİSİ, GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü, EBEDİYETE İRTİHALİNİN 82’İNCİ YILDÖNÜMÜNDE ŞÜKRAN VE SAYGIYLA YÂD EDİYORUM. GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü TARİHE İZ BIRAKAN BİR KOMUTAN VE LİDER YAPAN EN BÜYÜK ÖZELLİĞİ, MİLLETİNE DUYDUĞU SONSUZ GÜVEN VE İNANCIDIR. MİLLETİMİZ, ATA’MIZIN MİRASI CUMHURİYET VE DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKMIŞ, İSTİKBALİ VE İSTİKLALİMİZİ KORUMUŞTUR” İFADELERİNİ KULLANDI.

Başkan Sarı: “Atatürk dünyaya ışık tutan bir lider, gerçek bir devlet adamıdır”
192 views
09 Kasım 2020 - 13:40

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yalnızca kazandığı zaferler ve bize kazandırdığı eserlerle değil aynı zamanda engin düşünceleriyle ortaya koyduğu fikirlerle başta milletimiz olmak üzere tüm dünyaya ışık tutan bir lider, gerçek bir devlet adamıdır” dedi.

Belediye Başkanı Sarı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 82. yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Türkiye Cumhuriyeti’nin banisi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete irtihalinin 82’inci yıldönümünde şükran ve saygıyla yâd ediyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü tarihe iz bırakan bir Komutan ve Lider yapan en büyük özelliği, milletine duyduğu sonsuz güven ve inancıdır. Milletimiz, Ata’mızın mirası cumhuriyet ve demokrasiye sahip çıkmış, istikbali ve istiklalimizi korumuştur” ifadelerini kullandı.

Atatürk’ün “En Büyük Eserim” dediği Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere eserlerine sahip çıkarak fikirleri ışığında el birliği ile ülkeyi daha ileri seviyelere getirmek için çalışmaya devam edeceklerini vurgulayan Sarı, “Bir arada ve bağımsız olarak yaşama azim ve iradesi kırılmadıkça, bir milletin asla yok edilemeyeceğini tüm dünyaya ispatlamış olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, onun silah arkadaşlarını ve vatanımız uğruna fedakârca şehit ve gazi olan istiklâl mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha en kalbi duygularımla, rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum” değerlendirmesinde bulundu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.