Amasya Havadis

Bu köy kendi karantinasını uyguluyor: Muhtar köy giriş ve çıkışlarında önlem aldı

CORONA VİRÜSÜ SALGINI CAN ALMAYA DEVAM EDERKEN, AMASYA’DA ÖNLEMLER DE PEŞ PEŞE GELİYOR. AMASYA VALİLİSİ MUSTAFA MASATLI’NIN ÇAĞRISIYLA İL VE İLÇE GENELİNDE VATANDAŞLARDAN “14 GÜN GÖNÜLLÜ EVDE KALMALARI” İSTENDİ. VALİ MASATLI’NIN ÇAĞRISINA BORABOY KÖYÜ MUHTARI İZZET ÖZ’DEN DESTEK GELDİ.

Bu köy kendi karantinasını uyguluyor: Muhtar köy giriş ve çıkışlarında önlem aldı
199 views
06 Mart 2021 - 14:40

Amasya’da artan korona virüs vakalarına karşı Vali Mustafa Masatlı, il ve ilçe genelinde vatandaşlara “14 gün gönüllü evde kalmaları” çağrısında bulundu. Vali Masatlı’nın çağrısına destek veren Boraboy Köyü Muhtarı İzzet Öz, köy giriş ve çıkışlarında önlem aldı.

Kendi karantinalarını Amasya Valisi Mustafa Masatlı’nın çağrısıyla gönüllü uyguladıklarını söyleyen Öz, salgının artmasıyla köy girişine reflektörlü dubaları koyarak köye giriş ve çıkışları kapattığını belirtti. Köy girişinde vatandaşların ateşi ölçülüyor, köye giriş sebebi soruluyor. Köy içerisinde bulunan “şifalı su” gelen ziyaretçiler sebebiyle kapatıldı.

Amasya il geneli son zamanlarda “çok yüksek riskli” il olarak kırmızı renkte olması sebebiyle il ve ilçe genelinde çok ciddi önlemler alındı. Boraboy Köyü Muhtarı İzzet Öz, köy genelinde ev ziyaretlerini ve toplu oturmayı yasakladı.

Boraboy Köyü Muhtarı İzzet Öz, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Sayın Valimizin genelgesiyle 14 gün gönüllü evde kalma karantinasını istekli olarak şu anda onu uygulamaya çalışıyoruz. İnşallah halkımız da buna uyar. Bu musibeti başımızdan def ederiz Allah’ın izniyle. Sayın Valimizin 14 gün gönüllü evde kalma çağrısını destekliyoruz. Bu amaçla biz de köyümüzde uygulamayı sürdürmeye çalışıyoruz. Şu anda köyün girişinde arkadaşımız, köy girişinde bizim turistik tesislerimiz olduğu için köy içinde şifalı su bulunduğu için dışardan gelenimiz çok oluyor. Bu misafirlerin ateşlerin ölçerek kontrollü bir şekilde girişlerini çıkışların sağlamaya çalışıyoruz. Umarım hep birlikte devlet büyüklerimizin bize verilen talimatlarıyla bu musibeti Allah’ın izniyle başımızdan atarız. Evlere gitme, misafirlikleri tamamen yasakladık. Köy içinde toplu halde gezme yasak. Bakkallarda ve marketlerde, manavlarda alışverişlerde eldiven, maske mecburi. Hijyen mecburi. Bunları uygulamaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.