Amasya Havadis

Çiftçiyi zor günler bekliyor

AMASYA’NIN TAŞOVA İLÇESİNDE MEVSİM NORMALLERİNİN ÜZERİNDE SEYREDEN HAVA SICAKLIĞI NEDENİYLE BADEM VE ERİK GİBİ MEYVE AĞAÇLARI ÇİÇEK AÇTI.

Çiftçiyi zor günler bekliyor
355 views
13 Şubat 2021 - 15:40

Amasya’nın Taşova ilçesinde mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığı nedeniyle badem ve erik gibi meyve ağaçları çiçek açtı.

Hava sıcaklığı ilçede geçen haftadan bu yana mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor. Pek çok meyve ağacı yalancı bahara aldanıp çiçeklendi. Taşova’ya bağlı Alpaslan köyünde yaşayan üniversite öğrencisi Durmuş Efe Albayrak, hava sıcaklığının dengesizliğinin doğayı da etkilediğini söyledi. 2-3 haftadır hava sıcaklıklarının yükseldiğini belirten Albayrak, “Öğrenciyim Amasya’nın Taşova ilçesine bağlı Alpaslan köyünde yaşıyorum. Mevsim normallerinin üzerinde geçen hava sıcaklıkları nedeniyle maalesef çiçeklerimiz bu aylarda açmaması gerekirken ağaçlarımız çiçek açtılar. Küresel ısınmadan dolayı havaların sıcak gitmesi, iklim değişikliğine neden oldu. 2-3 haftadır rahatlıkla bunların 20 derece üzerinde hava olması adeta ağaçları da kandırdı ve çiçek açtı. Ağaçlar çiftçiye büyük sıkıntılar yaşatabilir bu yaz. İlerleyen günlerde birkaç gün sonra balkanlardan soğuk havasının geleceğini söylediler ve bu da çiçeklerin yanması ağaçların yanmasına neden olabilir. Çiftçiyi zor günler bekliyor diyebilirim” ifadelerini kullandı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.