Amasya Havadis

Dağcı Erdek Cennet’in 24. durağı Amasya’daki Akdağ oldu

TÜRKİYE’NİN İLK VE TEK SOLO TIRMANIŞ ALPİNİSTİ OLAN ERDEK CENNET’İN ’81 İL 81 ZİRVE SOLO TIRMANIŞ ANADOLU PARSI UNVANI PROJESİ’ KAPSAMINDAKİ 24. DURAĞI AMASYA’NIN EN YÜKSEK DAĞI AKDAĞ OLDU.

Dağcı Erdek Cennet’in 24. durağı Amasya’daki Akdağ oldu
105 views
19 Ağustos 2021 - 23:10

Türkiye’nin ilk ve tek solo tırmanış alpinisti olan Erdek Cennet’in ’81 İl 81 Zirve Solo Tırmanış Anadolu Parsı Unvanı Projesi’ kapsamındaki 24. durağı Amasya’nın en yüksek dağı Akdağ oldu.

Türkiye’nin birçok noktasında yüksek irtifa tırmanışları gerçekleştiren Erdek Cennet, kendisinin geliştirdiği ’81 İl 81 Zirve Solo Tırmanış Anadolu Parsı Unvanı Projesi’ni sürdürüyor. Proje ile Türkiye’de bulunan 81 ilin en yüksek rakımdaki zirvelerine solo tırmanışlar yaparak doğa turizmine dikkat çekerek yaygınlaşmasını amaçlıyor.

2095 rakımlı Akdağ’ın zirvesine yaptığı yürüyüşün 4 saat sürdüğünü anlatan Cennet, hedefinin tüm illerin zirve noktalarına ulaşmak olduğunu söyledi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.