Amasya Havadis

GSB Spor Okulu başladı, ilk gün 250 öğrenci katılım sağladı

SULUOVA GENÇLİK VE SPOR İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ GSB SPOR OKULLARI KAPSAMINDA ‘HAREKET EĞİTİMİ’ YAPMAK ÜZERE SULUOVA ZÜBEYDE HANIM İLKOKULU’NDA YAPILAN ETKİNLİĞE 250 ÖĞRENCİ KATILIM SAĞLADI. 12 FARKLI DALDA HAREKET EĞİTİMİ YAPAN ÖĞRENCİLERE BRANŞ EĞİTİMİ DE VERİLECEK.

GSB Spor Okulu başladı, ilk gün 250 öğrenci katılım sağladı
229 views
04 Temmuz 2021 - 12:10

Suluova Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü GSB Spor Okulları kapsamında ’hareket eğitimi’ yapmak üzere Suluova Zübeyde Hanım İlkokulu’nda yapılan etkinliğe 250 öğrenci katılım sağladı. 12 farklı dalda hareket eğitimi yapan öğrencilere branş eğitimi de verilecek.

Aynı zamanda öğrencilerin GSB Spor Okullarına hem kayıt ve hem de yönlendirme yapıldığını belirten Suluova Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Murat Turan, “Sporu öğrencilerimizin ayağına getirdik, şimdi de onları tesislerimiz de spor yapamaya davet ediyoruz. Suluova’da spor yapamayan genç kalmasın sloganıyla çalışmalarımıza devam edeceğiz. Hedeflerimiz çocuklarımızın sağlıklı birer birey olmalarının yanı sıra onların sosyalleşmelerini, sporun kurallarıyla birlikte hayatın diğer kurallarına da adapte olmalarını sağlayan egzersizler, oyunlar ve sportif antrenmanlar yaptırmaktır. Fakat en önemli hedefimiz ise, içinizden çıkması muhtemel geleceğin sporcularını da Türk sporuna kazandırmaktır. Dolayısıyla yapmış olduğumuz bu faaliyetin hem sportif açıdan hem sosyal açıdan anlamı olduğu gibi geleceğin Milli sporcularının bir tanesinin bile buradan çıkmış olması bizlerin en büyük kazancı olacaktır” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.