Amasya Havadis

Halil Oflu: “Ormancılık faaliyeti hem işimiz hem de vatan borcumuzdur”

YÜRÜTTÜKLERİ ORMANCILIK FAALİYETLERİNİ SADECE BİR İŞ OLARAK GÖRMEDİKLERİNİN ALTINI ÇİZEN BÖLGE MÜDÜRÜ OFLU, ÜLKEMİZİN ORMAN SERVETİNİ ARTIRMAK İÇİN AĞAÇLANDIRMA FAALİYETLERİNİ YÜRÜTÜYORKEN AYNI ZAMANDA ÜLKE SANAYİSİNİN ORMAN ÜRÜNLERİNDEN ELDE EDİLEN HAM MADDEYE OLAN İHTİYACINI DA KARŞILAMAK ZORUNDA OLDUĞUMUZUN BİLİNCİNDE OLMALIYIZ. HEM ÜLKEMİZİ AĞAÇLANDIRACAK, HEM DE SANAYİ İHTİYACINI KARŞILAYACAĞIZ. ONUN İÇİN ORMANCILIK FAALİYETİ HEM İŞİMİZ, HEM DE VATAN BORCUMUZDUR” DİYE KONUŞTU

Halil Oflu: “Ormancılık faaliyeti hem işimiz hem de vatan borcumuzdur”
231 views
09 Ekim 2020 - 22:50

Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu, “Ormancılık faaliyeti hem işimiz hem de vatan borcumuzdur” dedi.

Amasya Orman Bölge Müdürlüğü’nün 2020 yılı iş programı doğrultusunda bağlı Orman İşletme Müdürlüklerinin Amasya, Samsun, Çorum ve Tokat’ta sürdürdüğü ormancılık faaliyetleriyle ilgili gerçekleşmelere ilişkin değerlendirme toplantısı yapıldı.

İşletme müdürlüklerinin Ekim ayı itibariyle bölgelerinde yürüttükleri ormancılık faaliyetlerinin gerçekleşme durumlarıyla ilgili İşletme Müdürleri tarafından sunu eşliğinde bilgiler verilerek yıl sonu hedeflerine yönelik ilerleyiş anlatıldı.

Yürüttükleri ormancılık faaliyetlerini sadece bir iş olarak görmediklerinin altını çizen Bölge Müdürü Oflu, Ülkemizin orman servetini artırmak için ağaçlandırma faaliyetlerini yürütüyorken aynı zamanda ülke sanayisinin orman ürünlerinden elde edilen ham maddeye olan ihtiyacını da karşılamak zorunda olduğumuzun bilincinde olmalıyız. Hem ülkemizi ağaçlandıracak, hem de sanayi ihtiyacını karşılayacağız. Onun için ormancılık faaliyeti hem işimiz, hem de vatan borcumuzdur” diye konuştu.

Niksar Orman İşletme Müdürlüğü ev sahipliğinde Çamiçi Yaylası’nda gerçekleştirilen toplantıya Bölge Müdür Yardımcıları Mehmet Demirbağ, Mehmet Şakir Güneri, Gültekin Şenlikoğlu, Şube Müdürleri ve Orman İşletme Müdürleri de katıldı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.