Amasya Havadis

İl koordinasyon Kurulu toplantısı Vali Masatlı’nın başkanlığında yapıldı

İLDE 2020 YILI SONU İTİBARIYLA YATIRIMCI BÖLGE VE İL MÜDÜRLÜKLERİ İLE BELEDİYELERE AİT OLMAK ÜZERE TOPLAM 447 KAMU YATIRIMINDAN 319’NUN TAMAMLANIRKEN DİĞERLERİNİN DEVAM ETTİĞİNİ BELİRTEN VALİ MASATLI, “PROJELERİN TOPLAM TUTARI 3,5 MİLYAR TL, TOPLAM HARCAMA TUTARI 2,1 MİLYAR TL’DİR. 2020 YILI ÖDENEĞİ 752 MİLYON TL OLUP BU ÖDENEKTEN 550 MİLYON TL HARCANMIŞTIR. PROJELERDE YÜZDE 60 NAKDİ, YÜZDE 83 FİZİKİ GERÇEKLEŞME SAĞLANMIŞTIR. YATIRIMCI KURUMLARININ DEVAM EDEN PROJELERİYLE, BU YIL BAŞLANACAK PROJELERDE KURUMLAR ARASI İŞBİRLİĞİNİN ARTTIRILARAK KAMU KAYNAKLARININ ETKİN VE VERİMLİ KULLANILMASI BÜYÜK ÖNEM TAŞIMAKTADIR” DİYE KONUŞTU.

İl koordinasyon Kurulu toplantısı Vali Masatlı’nın başkanlığında yapıldı
186 views
19 Ocak 2021 - 21:00

Amasya’da kamu yatırımlarının değerlendirildiği 2021 yılı 1. dönem il koordinasyon kurulu toplantısı Vali Mustafa Masatlı’nın başkanlığında yapıldı.

İlde 2020 yılı sonu itibarıyla yatırımcı bölge ve il müdürlükleri ile belediyelere ait olmak üzere toplam 447 kamu yatırımından 319’nun tamamlanırken diğerlerinin devam ettiğini belirten Vali Masatlı, “Projelerin toplam tutarı 3,5 milyar TL, toplam harcama tutarı 2,1 milyar TL’dir. 2020 yılı ödeneği 752 milyon TL olup bu ödenekten 550 milyon TL harcanmıştır. Projelerde yüzde 60 nakdi, yüzde 83 fiziki gerçekleşme sağlanmıştır. Yatırımcı kurumlarının devam eden projeleriyle, bu yıl başlanacak projelerde kurumlar arası işbirliğinin arttırılarak kamu kaynaklarının etkin ve verimli kullanılması büyük önem taşımaktadır” diye konuştu.

İl koordinasyon kurulu toplantılarının İçişleri Bakanlığı tarafından geliştirilen İl Yatırım Takip Sistemi aracılığıyla da takip edildiğine değinen Masatlı, “2020 yılı hepimizin malumu olduğu üzere salgın hastalıkla ve çeşitli afetlerle geçti. Buna rağmen ülkemiz her zaman olduğu gibi birlik ve beraberlik içerisinde tüm dünyaya örnek olan pek çok çalışmaya ve yardıma imza atmıştır. 2021 yılının daha güzel geçmesi için başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, hükümetimiz gerekli planlamaları yapmış durumdadır. Burada hepimiz bir kamu görevi icra ediyoruz. Üzerimize aldığımız bu sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirerek, bizden sonra gelen arkadaşlarımıza devretmek gibi bir mükellefiyetimiz var. Hepimiz bu anlayışla ‘halka hizmeti, hakka hizmet bilerek’ görev yapmalı ve ülkemizin daha müreffeh yarınlara ulaşması için gayret göstermeliyiz. Hepinize katkılarınızdan ötürü teşekkür ediyor, 2021 yılının İlimize ve ülkemize sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Yatırımcı kurum ve kuruluşların yetkilileri tarafından sürdürdükleri projelere ilişkin sunumlar yapılarak kurul üyelerinin soruları cevaplandırıldı. Toplantıda Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, Vali Yardımcısı Turgay İlhan ve ilçe kaymakamları da yer aldı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.