Amasya Havadis

İtfaiyeciler 4,5 yaşındaki Batuhan’ın hayali için seferber oldu

ESKİŞEHİR’DE YAŞAYAN ŞAFAK CAN VE BANU ÖZTÜRK TATİL İÇİN GELDİKLERİ MEMLEKETLERİ AMASYA’NIN TAŞOVA İLÇESİNDE 4,5 YAŞINDAKİ ÇOCUKLARI BATUHAN ÖZTÜRK’ÜN EN BÜYÜK HAYALİNİ SOSYAL MEDYADAN ÇEKTİKLERİ VİDEOYLA DİLE GETİRDİLER. SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN TAŞOVA BELEDİYE BAŞKANI BAYRAM ÖZTÜRK’E VİDEO ÇEKİP GÖNDEREN BATUHAN ÖZTÜRK’ÜN AİLESİ OĞULLARININ HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRMESİNİ İSTEDİ.

İtfaiyeciler 4,5 yaşındaki Batuhan’ın hayali için seferber oldu
122 views
28 Temmuz 2021 - 11:10

Amasya’nın Taşova ilçesinde itfaiyeciler, 4,5 yaşındaki Batuhan’ın “itfaiyeci” olma hayalini seferber olup gerçekleştirdi.

Eskişehir’de yaşayan Şafak Can ve Banu Öztürk tatil için geldikleri memleketleri Amasya’nın Taşova ilçesinde 4,5 yaşındaki çocukları Batuhan Öztürk’ün en büyük hayalini sosyal medyadan çektikleri videoyla dile getirdi. Sosyal medya üzerinden Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk’e video çekip gönderen Batuhan Öztürk’ün ailesi oğullarının hayalini gerçekleştirmesini istedi. En büyük hayali “itfaiyeci” olmak olan Batuhan Öztürk, “İtfaiyeyi boyuyorum. İtfaiyeci olmak istiyorum. Ben bir itfaiye oyuncağı istiyorum. Bayram Dede ben itfaiyeci olmak istiyorum. Beni itfaiyeci yapar mısın?” dedi.

Sosyal medyadan gelen videolu mesaj üzerine Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk, duruma kayıtsız kalmayıp Batuhan’ı makamında ağırladı. Küçük Batuhan’a oyuncak itfaiye aracı veren Başkan Öztürk, daha sonra İtfaiye personellerine talimat vererek Batuhan’ın hayalini gerçekleştirdi.

İtfaiye aracıyla Belediye binasının oradan alınıp İtfaiye Müdürlüğü’ne getirilin Batuhan Öztürk, yol boyunca itfaiye aracı içerisinde siren çalarak hayallerini gerçekleştirdi. Geldikleri yerde itfaiyecilerle vakit geçirdikten sonra su sıkarak itfaiyecilerle birlikte merdivenden indirildi.

Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk, “Evet, dün zannediyorum sosyal medyada gördük. Batuhan kardeşimiz itfaiyeci olmak istediğini belediyede çalışmak istediğini beyan etti sosyal medyadan. Bizlerde onu belediyeye çağırarak hem kendisine bir itfaiye hediye etmiş olduk hem de biraz sonra itfaiye ekiplerimizle beraber bir yangın söndürmeye kendini göndereceğiz. İnşallah bugün veya yarın itfaiyeci olabilecek çapta kaliteli bir itfaiyeci olabileceğini umut ediyoruz. Özellikle üniformalı meslekler polis, asker, zabıta belediye içinde itfaiye dolayısıyla çocuklarımız için cazip. Çocuk yaşta insanlarımızın bu mesleğe dönük cazibeyitinin olması gelecekte itafiyeciler açısından önemlidir. Onun için bizde hem dikkat çekme hem de Batuhan’ın ihtiyaçlarına cevap verme adına kendisine hem bir itfaiye aracı hediye ettik hem de itfaiye aracına kendisini bindireceğiz” şeklinde konuştu.

Batuhan’ın babası Şafak Can Öztürk, “Oğlumun hayalini gerçekleştirdiği için başkanımız Bayram Öztürk’e çok teşekkür ediyoruz. İtfaiye personelimize her birine ayrı ayrı teşekkür ederiz” diye konuştu.

İtfaiyeci Emre Kavi, “Batuhan kardeşimizin böyle bir hayalini gerçekleştirdiğimiz için gerçekten çok mutluyuz. Böyle genç kardeşlerimizin bizim gibi meşakkatli bir işte, bizim gibi değerli bir işte istek duymaları bunlar bizleri gerçekten çok mutlu ediyor. Gözümüz hiçbir zaman arkada kalmıyor” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.