Amasya Havadis

Kesmekaya: “OSB’lerin genişlemesiyle 5 bin kişilik istihdam sağlayacağız”

MİLLETVEKİLLERİ M. LEVENT KARAHOCAGİL VE HASAN ÇİLEZ’İN DE KATILIMIYLA DÜZENLENEN BASIN TOPLANTISINDA ŞEHRİN TARIM, TURİZM, SANAYİ VE DİĞER ALANLARDAKİ GELİŞİMİNE YÖNELİK ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİREN İL BAŞKANI KESMEKAYA, “İSTİHDAM OLUŞTURACAK PROJELERLE ALAKALI VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞTIK, ÇALIŞMAYA DA DEVAM EDECEĞİZ. GEÇEN AY ANKARA’DAKİ TEMASLARIMIZLA BİRLİKTE ŞEHRİMİZE TARIMSAL SULAMA ALANINDA ÖNEMLİ BİR YATIRIM SÖZÜ ALDIK. VE YİNE İSTİHDAM ALANINDA AMASYA’MIZA ÇOK ÖNEMLİ KATKI SAĞLAYACAK TAŞOVA OSB’NİN KURULUM AŞAMASINI BAŞLATTIK. AMASYA, MERZİFON VE SULUOVA BESİ OSB’LERİNİN GENİŞLETİLMESİ PROJEMİZLE DE EK 5 BİN KİŞİLİK İSTİHDAM SAĞLANMASI GAYRETİ İÇERİSİNDEYİZ” DİYE KONUŞTU.

Kesmekaya: “OSB’lerin genişlemesiyle 5 bin kişilik istihdam sağlayacağız”
241 views
14 Kasım 2020 - 13:20

AK Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Akif Kesmekaya, il genelinde işsizliği sona erdirmeye yönelik çalışmaları kapsamında Amasya, Merzifon ve Suluova Besi OSB’lerinin genişletilmesi projeleriyle ek 5 bin kişilik istihdam sağlanması gayretinde olduklarını belirtti.

Milletvekilleri M. Levent Karahocagil ve Hasan Çilez’in de katılımıyla düzenlenen basın toplantısında şehrin tarım, turizm, sanayi ve diğer alanlardaki gelişimine yönelik çalışmaları değerlendiren il Başkanı Kesmekaya, “İstihdam oluşturacak projelerle alakalı var gücümüzle çalıştık, çalışmaya da devam edeceğiz. Geçen ay Ankara’daki temaslarımızla birlikte şehrimize tarımsal sulama alanında önemli bir yatırım sözü aldık. Ve yine istihdam alanında Amasya’mıza çok önemli katkı sağlayacak Taşova OSB’nin kurulum aşamasını başlattık. Amasya, Merzifon ve Suluova Besi OSB’lerinin genişletilmesi projemizle de ek 5 bin kişilik istihdam sağlanması gayreti içerisindeyiz” diye konuştu.

İlçelerde ana kademe, kadın ve gençlik kolları kongrelerini tamamladıklarına değinen Kesmekaya, yeni üyelerin artışından da memnuniyet duyduklarını ifade etti.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.