Amasya Havadis

Kümesine giren tilkiye böyle seslendi: “Tilki kardeş lütfen, kendine bir şey yapacaksın”

AMASYA´DA TAVUKLARININ BULUNDUĞU KÜMESİNE GİREN TİLKİYLE KARŞILAŞAN ÇİFTÇİ, ÖFKEYE KAPILIP SİLAHLA VURMAK YERİNE YAŞATMAYI TERCİH ETTİ. KÜMESTEN ÇIKMASINA MÜSAADE ETTİĞİ TİLKİYE “TİLKİ KARDEŞ LÜTFEN. KENDİNE BİR ŞEY YAPACAKSIN” DİYE SESLENEN SEYFİ İKZEK’İN MERHAMETİ YÜREKLERİ ISITTI.

Kümesine giren tilkiye böyle seslendi: “Tilki kardeş lütfen, kendine bir şey yapacaksın”
173 views
24 Ocak 2021 - 1:10

Amasya’da tavuklarının bulunduğu kümesine giren tilkiyle karşılaşan çiftçi, öfkeye kapılıp silahla vurmak yerine yaşatmayı tercih etti. Kümesten çıkmasına müsaade ettiği tilkiye “Tilki kardeş lütfen. Kendine bir şey yapacaksın” diye seslenen Seyfi İkzek’in merhameti yürekleri ısıttı.

Merkeze bağlı Büyük Kızılca köyünde yaşayan evli ve 3 çocuk babası İkzek, tavuklarından sesler gelmesi üzerine hızla gittiği kümesinde kendisini görünce paniğe kapılıp toprağı eşelemeye çalışan bir tilkiyle karşılaştı.

Kümese yeni girdiği için tavuklara zarar veremediğini fark ettiği tilkinin sıkışıp etrafa çarpması üzerine kapıyı aralayıp hızla uzaklaşmasına müsaade ettiği anları cep telefonuyla da görüntüleyen yaşındaki İkzek, “Vay ciğerine ateş düşmesin senin. Tavuklara bir şey yapmamış. Tilki kardeş lütfen. Oğlum kendine bir şey yapacaksın ya çık” diye seslendi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.