Amasya Havadis

Kuraklığın etkili olduğu Amasya’da çiftçilere ayçiçeği tohumu dağıtılacak

İL GENELİNDEKİ KAMU HİZMETLERİNİN DEĞERLENDİRİLDİĞİ TOPLANTIYA BAŞKANLIK EDEN VALİ MUSTAFA MASATLI, “ÜLKEMİZDE YAŞANAN KURAKLIKLA BİRLİKTE SULAMA İHTİYACI AZ OLAN AYÇİÇEĞİ EKİMİNE YÖNELİK PLANLAMALARIMIZI YAPTIK. BU KAPSAMDA MART AYINDA UYGUN ALANLARDA EKİLMEK ÜZERE AYÇİÇEĞİ TOHUMU DAĞITACAĞIZ” DİYE KONUŞTU.

Kuraklığın etkili olduğu Amasya’da çiftçilere ayçiçeği tohumu dağıtılacak
187 views
06 Şubat 2021 - 10:20

Olağanüstü kuraklığın yaşandığı kentlerden Amasya’da sulama ihtiyacı az olan ürünlerin ekiminin yapılması değerlendiriliyor. Vali Mustafa Masatlı, bu kapsamda çiftçilere ayçiçeği tohumu dağıtacaklarını açıkladı.

İl genelindeki kamu hizmetlerinin değerlendirildiği toplantıya başkanlık eden Vali Masatlı, “Ülkemizde yaşanan kuraklıkla birlikte sulama ihtiyacı az olan ayçiçeği ekimine yönelik planlamalarımızı yaptık. Bu kapsamda mart ayında uygun alanlarda ekilmek üzere ayçiçeği tohumu dağıtacağız” diye konuştu.

İlçe kaymakamları ve daire müdürlerinin de bulunduğu toplantıda sağlık, eğitim, tarım, sosyal hizmetler, sosyal yardımlaşma, genel bütçe yatırımları, İl Özel İdaresi yatırımları, KÖYDES programı ile yürütülen projelere ilişkin bilgilendirmeler yapılarak görüş alışverişinde bulunuldu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.