Amasya Havadis

Mahmut Demir: “Pancar ekimi yapan çiftçimize vadeli, faizsiz mazot ve madeni yağ desteği sağlayacağız”

1996 – 2010 YILLARI ARASINDA BAŞKANLIĞINI YAPTIĞI KOOPERATİFİN 7 AĞUSTOS’TA AMASYA ŞEHİR STADYUMUNDA YAPILACAK GENEL KURULU ÖNCESİ AÇIKLAMADA BULUNAN MAHMUT DEMİR, “SON YILLARDA HOYRATÇA GÖNÜLLERİ KIRILAN ÇİFTÇİLERİMİZLE FABRİKAMIZI BARIŞTIRACAK KAYBEDİLEN EKİM ALANLARIMIZI YENİDEN AKTİF HALE GETİREREK KAZANCIN ÜYELERİMİZİN CEBİNDE KALMASINI SAĞLAYACAĞIZ. TIPKI ESKİDEN OLDUĞU GİBİ FABRİKAMIZIN TÜM ŞEKER PANCARI İHTİYACINI BÖLGEMİZDEN KARŞILAYIP BİRLİKTE ÜRETMEK VE BİRLİKTE KAZANMAK İSTİYORUZ” DİYE KONUŞTU.

Mahmut Demir: “Pancar ekimi yapan çiftçimize vadeli, faizsiz mazot ve madeni yağ desteği sağlayacağız”
165 views
05 Ağustos 2021 - 20:10

Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi başkan adayı Mahmut Demir, “Pancar ekimi yapan çiftçilerimize ekim ve söküm dönemlerinde pancar parası alacaklarından tahsil edilmek üzere 6 ay vadeli, faizsiz mazot desteği, 12 ay vadeli, faizsiz madeni yağ desteği sağlayacağız” dedi.

1996 – 2010 yılları arasında başkanlığını yaptığı kooperatifin 7 Ağustos’ta Amasya Şehir Stadyumunda yapılacak genel kurulu öncesi açıklamada bulunan Mahmut Demir, “Son yıllarda hoyratça gönülleri kırılan çiftçilerimizle fabrikamızı barıştıracak kaybedilen ekim alanlarımızı yeniden aktif hale getirerek kazancın üyelerimizin cebinde kalmasını sağlayacağız. Tıpkı eskiden olduğu gibi fabrikamızın tüm şeker pancarı ihtiyacını bölgemizden karşılayıp birlikte üretmek ve birlikte kazanmak istiyoruz” diye konuştu.

Seçilmeleri halinde Amasya Şeker Fabrikası bünyesinde yapacakları yatırımlarda kooperatif, fabrika ve üniversite işbirliğini geliştireceklerine değinen Demir, “Pancar ekim sahalarından alınan toprak numunelerinin analiz sonuçlarına göre belirlenen en uygun gübreyi kendi gübre fabrikamızda üreteceğiz ve çiftçilerimizin gübre temini konusunda yaşadığı zorluklara son vereceğiz. Açacağımız tarım marketler vasıtasıyla, tohum, gübre, ilaç, sulama ve tarım alet ekipman gibi çiftçimizin tarımsal konuda her türlü ihtiyaçlarını, imkanlarımızı zorlayarak piyasa şartlarının altında temin edeceğiz” şeklinde konuştu.

Kooperatif ve fabrika bünyesinde güneş enerjisi sistemi de kuracaklarını vurgulayan Demir, “Son yıllarda yaşanan büyük kuraklık karşısında çiftçimizin en büyük üretim girdilerinden birisi olan elektrik enerjisi ile sulama maliyetini ilk etapta yüzde 50 indirimli, sistem kendini amorti ettikten sonra da tamamını bedelsiz olarak pancar üreten çiftçinizin hizmetine sunacağız” ifadelerini kullandı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.