Amasya Havadis

MHP’li Başkan Sarı’dan fırsatçılara uyarı: “Kapatma işlemi yaparız”

MEHMET SARI, MHP GENEL BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ’NİN HALKIN TÜKETTİĞİ TEMEL İHTİYAÇ ÜRÜNLERİNİN FİYATLARINDA İNDİRİME GİDİLMESİ İÇİN YURT ÇAPINDA BAŞLATTIĞI TEŞVİK VE KATILIM KAMPANYASI ÇERÇEVESİNDE VERDİĞİ TALİMAT GEREĞİ DENETİMLERİ ARTIRACAKLARINI BELİRTTİ. GAZETECİLERE AÇIKLAMA YAPAN BELEDİYE BAŞKANI SARI, “FIRSATÇILARA FIRSAT VERMEYECEĞİZ. İŞYERİNİ DİREKT KAPATIRIZ. BU AÇIKLAMAYI UYARI VEYA TEBLİGAT OLARAK KABUL EDEBİLİRSİNİZ” DEDİ.

MHP’li Başkan Sarı’dan fırsatçılara uyarı: “Kapatma işlemi yaparız”
176 views
25 Aralık 2021 - 10:10

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, belediye ekiplerinin gerçekleştireceği denetimlerde yüksek fiyatla ürün satarak fırsatçılık yaptığı saptanan iş yerlerine yönelik ’kapatma işlemi’ uygulayacaklarını açıkladı.

Mehmet Sarı, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin halkın tükettiği temel ihtiyaç ürünlerinin fiyatlarında indirime gidilmesi için yurt çapında başlattığı teşvik ve katılım kampanyası çerçevesinde verdiği talimat gereği denetimleri artıracaklarını belirtti. Gazetecilere açıklama yapan Belediye Başkanı Sarı, “Fırsatçılara fırsat vermeyeceğiz. İş yerini direkt kapatırız. Bu açıklamayı uyarı veya tebligat olarak kabul edebilirsiniz” dedi.

Döviz kurlarının düşmesiyle birlikte esnaflardan satış fiyatlarını yeniden ayarlamalarını isteyen Başkan Sarı, “Türkiye’deki genel durumu görmezden gelip vatandaşımıza fahiş fiyatla satış yapan herhangi bir marketimize, esnafımıza rastladığımızda şunu bilmelerini istiyorum: Kesinlikle ve kesinlikle süresini tahmin edemeyecekleri bir şekilde kapatma yapacağız. Bunu bilmelerini arzu ediyorum” diye konuştu.

Denetimlerde zabıta ekiplerinin yanı sıra sivil görevlilerin de bulunduğu 50 kişinin görev alacağını vurgulayan Sarı, “Vatandaşımızın kandırılmasını müsaade etmeyeceğimizi bilmelerini arzu ediyoruz. Duyarlı olmalarını istediğimiz vatandaşlarımız şikayetleri varsa derhal Hilal Masa ekibimize bildirsin” şeklinde konuştu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.