Amasya Havadis

Müftü Ayvaz ve personelinden Kızılay’a kan bağışı

YAVUZ SELİM MEYDANI’NDA KONUŞLANAN KAN BAĞIŞI OTOBÜSÜNDE KAN VERDİKTEN SONRA AÇIKLAMADA BULUNAN MÜFTÜ AYVAZ, “KAN STOKLARINA HER ZAMAN İHTİYAÇ OLMAKLA BERABER ÖZELLİKLE İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ BU SALGIN DÖNEMİNDE BU İHTİYAÇ DAHA DA ARTMIŞTIR. BİZ DE MÜFTÜLÜK PERSONELİ OLARAK BU İHTİYACIN KARŞILANMASINDA BİR NEBZE OLSUN KATKIMIZ OLSUN DÜŞÜNCESİYLE BU KAMPANYAYA KATILDIK. VATANDAŞLARIMIZI DA KATILMAYA DAVET ETTİK, EDİYORUZ. İNŞALLAH VERDİĞİMİZ KANLAR NİCE CANLILARIN KURTULUŞUNA VE TEDAVİSİNE VESİLE OLACAKTIR” DİYE KONUŞTU.

Müftü Ayvaz ve personelinden Kızılay’a kan bağışı
126 views
30 Ocak 2021 - 0:30

Amasya Müftüsü Durmuş Ayvaz ve beraberindeki müftülük personeli, Kızılay’a kan bağışında bulundu.

Yavuz Selim Meydanı’nda konuşlanan kan bağışı otobüsünde kan verdikten sonra açıklamada bulunan Müftü Ayvaz, “Kan stoklarına her zaman ihtiyaç olmakla beraber özellikle içinde bulunduğumuz bu salgın döneminde bu ihtiyaç daha da artmıştır. Biz de müftülük personeli olarak bu ihtiyacın karşılanmasında bir nebze olsun katkımız olsun düşüncesiyle bu kampanyaya katıldık. Vatandaşlarımızı da katılmaya davet ettik, ediyoruz. İnşallah verdiğimiz kanlar nice canlıların kurtuluşuna ve tedavisine vesile olacaktır” diye konuştu.

Kanın acil değil sürekli bir ihtiyaç olduğunu hatırlatan Türk Kızılay Amasya Şube Başkanı Mahmut Albayrak da, “Kan bağışçılarımızı kan bağışında bulunmaya davet ediyoruz. Bu kapsamda kan bağışı kampanyamıza destek veren İl Müftümüz Durmuş Ayvaz hocamıza ve müftülük personelimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.