Amasya Havadis

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Uygulama ve Araştırma Merkezi kuruldu

AMASYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. SÜLEYMAN ELMACI, “MERKEZİMİZ BÖLGEMİZDE ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR YAPACAK. ALANINDA ÖNCÜ, YÖNLENDİRİCİ ARAŞTIRMALAR VE ÇEŞİTLİ EĞİTİMLER GERÇEKLEŞTİRECEKTİR. İÇ VE DIŞ PAYDAŞLARIMIZLA İŞ BİRLİĞİ İÇERİSİNDE ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜREREK BU ALANDA BİLİMSEL VE TOPLUMSAL KATKILAR SAĞLAYACAĞINA İNANIYORUM” DEDİ.

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Uygulama ve Araştırma Merkezi kuruldu
209 views
30 Nisan 2021 - 22:10

Amasya Üniversitesinde Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Uygulama ve Araştırma Merkezi kuruldu.

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, “Merkezimiz bölgemizde önemli çalışmalar yapacak. Alanında öncü, yönlendirici araştırmalar ve çeşitli eğitimler gerçekleştirecektir. İç ve dış paydaşlarımızla iş birliği içerisinde çalışmalarımızı sürdürerek bu alanda bilimsel ve toplumsal katkılar sağlayacağına inanıyorum” dedi.

Merkezin başta öğrenciler olmak üzere tüm üniversite mensuplarının faydalanabilmesi için çalışmalar gerçekleştireceğine değinen Prof. Dr. Elmacı, “Öğrencilerimizin kendilerini tanıması, sağlıklı kararlar verebilmesi, problem çözme ve iletişim becerisi kazanması, iyilik hallerinin arttırılması, ders başarılarının arttırılması, üniversite olanaklarından azami düzeyde yararlanabilmesi, üniversite yaşamına uyum sağlaması hususunda destek verecektir. Bunun yanında merkezimiz kişilerin sosyal, duygusal, bilişsel ve kariyer gelişmelerine yardım etmek amacıyla kurulmuştur” diye konuştu.

Elmacı, “Her zaman yanımızda olarak bizlere destek veren, iyi dilekleriyle yüreklendiren YÖK Başkanımız Prof. Dr. Sayın M. A. Yekta Saraç hocamıza ve tüm YÖK üyelerimize şükranlarımı sunuyor, katkısı olan üniversitemiz mensuplarına teşekkür ediyorum. Amasya Üniversitesi büyümeye ve gelişmeye devam edecektir” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.