Amasya Havadis

Rektör Elmacı: “Biden’ın 1915 olaylarını ’soykırım’ olarak nitelemesi tarihi bir yalan”

1915 YILINDA OSMANLI DEVLETİ’NDE YAŞANAN OLAYLARIN TARİHÇİLERİN VE BİLİM İNSANLARININ TARTIŞMASI GEREKEN BİR KONU OLARAK ELE ALINMASI GEREKTİĞİNİ BELİRTEN ELMACI, “ABD BAŞKANI BİDEN’IN 1915 YILINDA YAŞANANLARA İLİŞKİN TARİHİ BİLGİ VE BELGELERDEN YOKSUN İDDİALARINI HİÇBİR SURETLE KABUL ETMİYOR VE ŞİDDETLE KINIYORUM. ABD BAŞKANI JOE BİDEN’IN 1915 OLAYLARINI ‘SOYKIRIM’ OLARAK NİTELEMESİ TAMAMEN SİYASİ GEREKÇELERE DAYANAN TARİHİ BİR YALANDIR. TÜRK MİLLETİ OLARAK TARİHTEN KİN, NEFRET VE HUSUMET ÇIKARMAYA ÇALIŞANLARA KARŞI DİMDİK AYAKTAYIZ” DİYE KONUŞTU.

Rektör Elmacı: “Biden’ın 1915 olaylarını ’soykırım’ olarak nitelemesi tarihi bir yalan”
123 views
25 Nisan 2021 - 11:10

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, ABD Başkanı Joe Biden’ın 1915 olaylarına dair yaptığı açıklamaya tepki gösterdi.

Rektör Elmacı, “ABD Başkanı Joe Biden’ın 1915 olaylarını ’soykırım’ olarak nitelemesi tamamen siyasi gerekçelere dayanan tarihi bir yalandır” dedi.

1915 yılında Osmanlı Devleti’nde yaşanan olayların tarihçilerin ve bilim insanlarının tartışması gereken bir konu olarak ele alınması gerektiğini belirten Elmacı, “ABD Başkanı Biden’ın 1915 yılında yaşananlara ilişkin tarihi bilgi ve belgelerden yoksun iddialarını hiçbir suretle kabul etmiyor ve şiddetle kınıyorum. ABD Başkanı Joe Biden’ın 1915 olaylarını ’soykırım’ olarak nitelemesi tamamen siyasi gerekçelere dayanan tarihi bir yalandır. Türk milleti olarak tarihten kin, nefret ve husumet çıkarmaya çalışanlara karşı dimdik ayaktayız” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.