Amasya Havadis

Rektör Elmacı: “Salgın sürecini UZEM ekibinin başarılı uygulamalarıyla devam ettiriyoruz”

UZEM BÜNYESİNDE GELİŞTİRİLEN ŞEFFAF TAHTA TEKNOLOJİSİYLE YAPILAN ÖRNEK UYGULAMALARI DA İNCELEYEN PROF. DR. ELMACI, UZEM MÜDÜRÜ DR. ÖĞR. ÜYESİ VOLKAN KUKUL’DAN BİLGİ ALDI. ELMACI, “UZEM’İN ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME MİSYONU DA VAR. BU NEDENLE, ŞEFFAF TAHTA GİBİ YENİLİKÇİ TEKNOLOJİLERİN VE YÖNTEMLERİN KULLANIMIYLA UZAKTAN ÖĞRETİM KALİTESİNİN SÜREKLİ İYİLEŞTİRİLMESİNE YÖNELİK ARAŞTIRMA, GELİŞTİRME FAALİYETLERİNİ ÖNEMLİ BULUYORUM. BU TÜR FAALİYETLERİ DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİMİZİ BELİRTMEK İSTİYORUM” DİYE KONUŞTU

Rektör Elmacı: “Salgın sürecini UZEM ekibinin başarılı uygulamalarıyla devam ettiriyoruz”
183 views
16 Kasım 2021 - 19:10

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (UZEM) korona virüs (KOVİD-19) salgını sürecinde uzaktan öğretim uygulamalarında çok kritik roller üstlendiğini belirtti. Rektör Elmacı, “Bu zor süreci UZEM ekibinin gayretleriyle başarılı uygulamalarla devam ettirdik ve halen ettiriyoruz” dedi.

UZEM bünyesinde geliştirilen şeffaf tahta teknolojisiyle yapılan örnek uygulamaları da inceleyen Prof. Dr. Elmacı, UZEM Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Volkan Kukul’dan bilgi aldı. Elmacı, “UZEM’in araştırma ve geliştirme misyonu da var. Bu nedenle, şeffaf tahta gibi yenilikçi teknolojilerin ve yöntemlerin kullanımıyla uzaktan öğretim kalitesinin sürekli iyileştirilmesine yönelik araştırma, geliştirme faaliyetlerini önemli buluyorum. Bu tür faaliyetleri desteklemeye devam edeceğimizi belirtmek istiyorum” diye konuştu.

İncelemede Teknik Bilimler MYO Müdürü Prof. Dr. Ergül Türkmen ve Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Ümit Yıldırım da yer aldı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.