Amasya Havadis

Seçilirse bir ilki başaracak

AMASYALI ZİRAAT MÜHENDİSİ VE PANCAR ÜRETİCİSİ OĞUZ KAVUNCUOĞLU, AMASYA PANCAR EKİCİLERİ KOOPERATİFİNE BAŞKAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI.

Seçilirse bir ilki başaracak
237 views
02 Eylül 2020 - 15:32

Amasyalı ziraat mühendisi ve pancar üreticisi Oğuz Kavuncuoğlu, Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifine başkan adaylığını açıkladı. Kavuncuoğlu eğer başkanlığa seçilirse kooperatif ilk kez bir ziraat mühendisi tarafından yönetilecek.

Oğuz Kavuncuoğlu, önümüzdeki günlerde yapılacak Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanlığına adaylığını açıkladı. 46 yaşındaki Kavuncuoğlu, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümünden mezun olarak 22 yıldır tarım sektöründe çeşitli görevlerde yer aldı. Şeker pancarı sektöründe uzman olarak bilinen ve çiftçiler arasında ’hoca’ olarak anılan Kavuncuoğlu, “Toprak bizim, pancar bizim, güç bizim. Bundan sonra söz, pancar çiftçisinin olacak. Sahada edindiğimiz bilgi, birikim, deneyim ve sizlerin desteğiyle kooperatifimizi ayağa kaldıralım. Onlarca projemiz var. Kooperatifçiliğin nasıl yapıldığını herkese gösterelim. Gelin hep birlikte yürüyelim, birlikte çalışıp birlikte kazanalım” dedi.

Oğuz Kavuncuoğlu eğer seçilebilirse kurulduğu 1951 yılından bu yana Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifini ilk kez bir ziraat mühendisi yönetmiş olacak.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.