Amasya Havadis

Şehit ateşi Amasya’ya düştü

ACISINI PAYLAŞTIĞI ŞEHİT BABASI CEMALETTİN GÖKÇE’NİN KENDİLERİNE ‘VATAN SAĞOLSUN. BENDE HAZIRIM” SÖZLERİYLE YANIT VERDİĞİNİ BELİRTEN BAŞKAN SARI, “TÜRK MİLLETİ HER ZAMAN HAZIR. ALLAH-U TEALA O HAİN ÇETELERİ, HAİN ŞEBEKEYİ KAHHAR SIFATIYLA KAHREYLESİN. PERİŞAN EYLESİN. BİZ, BİR ÖLÜR BİN DİRİLİRİZ. ONLAR KENDİLERİNE YER ARASINLAR. ONLARIN HEPSİ GEBERECEKLER. LAKİN ANKARA’NIN GÖBEĞİNDEKİ ŞEBEKEYİ DE UNUTMAMAK LAZIM. BU MİLLETİN VERGİSİNDEN MAAŞ ALIP, SALTANAT SÜRÜP, KORUNMA ZIRHINA BÜRÜNÜP, MECLİSTE OTURAN ŞEBEKEYİ DE UNUTMAMAK LAZIM ” DİYE KONUŞTU.

Şehit ateşi Amasya’ya düştü
154 views
29 Nisan 2021 - 2:10

Irak’ın kuzeyine yönelik Pençe-Şimşek Harekatı’nda şehit olan Veteriner Uzman Onbaşı Hüsamettin Gökçe’nin Amasya’daki ailesine şehadet haberi verildi.

Amasya Vali Yardımcısı Turgay İlhan, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı ve beraberindekiler, 22 yaşındaki Gökçe’nin şehadet haberini, Hacılar Meydanı Mahallesi’nde oturan anne Semra, baba Cemalettin Gökçe’ye verdi. Belediye Başkanı Sarı, “Acımız büyük. Yüreğimiz yanıyor. Bizler burada rahat orucunu tutsun, huzur içinde bulunsun diye gencecik bir delikanlımız bu millet uğruna, vatan uğruna şehadet şerbetini içmiştir” dedi. Acısını paylaştığı şehit babası Cemalettin Gökçe’nin kendilerine ‘Vatan sağolsun. Bende hazırım” sözleriyle yanıt verdiğini belirten Başkan Sarı, “Türk milleti her zaman hazır. Allahu Teala o hain çeteleri, hain şebekeyi Kahhar sıfatıyla kahreylesin. Perişan eylesin. Biz, bir ölür bin diriliriz. Onlar kendilerine yer arasınlar. Onların hepsi geberecekler. Lakin Ankara’nın göbeğindeki şebekeyi de unutmamak lazım. Bu milletin vergisinden maaş alıp, saltanat sürüp, korunma zırhına bürünüp, Meclis’te oturan şebekeyi de unutmamak lazım” diye konuştu.

Şehidin ailesine ve tüm Amasya’ya başsağlığı dileyen AK Parti İl Başkanı Mehmet Akif Kesmekaya da, “Şehit kanlarıyla sulanan bu vatan toprağının ne ilk şehididir, nede son şehididir. Vatanımız, milletimiz için bu adımları atmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu. Amasya Belediyesi ekiplerince şehidin evine ve evinin bulunduğu sokağa Türk bayrakları asıldı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Şehit Uzman Onbaşı Gökçe için başsağlığı mesajı yayımladı. Akar, mesajında, “Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim.” ifadesini kullandı. “Sizi toprağa değil, yüreğimize gömdük. Vatan size minnettardır” başlığıyla yayımlanan mesajda, şehit Gökçe’nin fotoğrafına da yer verildi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.