Amasya Havadis

Suluova TSO’dan vatandaşa çağrı: “Alışverişi yerel esnaftan yapalım”

SULUOVA TSO BAŞKANI TURGUT AKSU

Suluova TSO’dan vatandaşa çağrı: “Alışverişi yerel esnaftan yapalım”
295 views
08 Aralık 2020 - 21:30

Suluova Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) yerel esnafa destek olmak ve konuyla ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla ‘Yerel Esnafa Destek´ kampanyası başlattı.

Suluova TSO´nun basın bildirisinde, kampanya ile ilgili bilgi veren TSO Başkanı Turgut Aksu, “Her zaman bizlerin yanında olan yeri geldiğinde veresiye defterini açan, ’yoksa sonra verirsin’ diyen, ’gel bir bardak çayımı iç’ diyerek muhabbetini esirgemeyen, cenazenizde, düğününüzde yanınızda olan, mahalleyi, sokağı gözetleyen, çocuklarımızı kollayan esnafımıza sahip çıkma zamanıdır. İçinden geçtiğimiz bu zor günlerde esnafımızın yanında olalım. Alışverişlerimizi yerel esnaftan yapalım” dedi.

Ülkenin ve dünyanın içinde bulunduğu Kovid-19 pandemisi döneminden en çok etkilenen işletmelerin şüphesiz küçük ve orta ölçekli yerel esnaflar olduğunu vurgulayan Başkan Aksu, “Yerel esnafımız günlerce işletmelerini kapatmak durumunda kalmış çoğu zamanda günlük ihtiyaçlarını bile karşılayamayacak şekilde işyerlerini kapatmak zorunda kalmışlardır. Bu yüzden Suluova iş dünyasının temsilcisi olan Ticaret ve Sanayi Odası olarak bizlerin öncülüğünde Türkiye Odalar Borsalar Birliği ve KGF ile üretim ve ticari anlamda faaliyet gösteren üyelerimize NEFES Kredisi, Kısmı Çalışma Ödenekleri ve hükümetimiz tarafından destekler verildi. Esnafımız bir nebze olsun nefes aldı ama bu destekler yeterli değil. Vatandaşlarımıza çağrıda bulunmak istiyoruz. Bu günlerde Suluova’daki yerel esnaflarımızdan alışverişlerimizi yaparak onların zor günlerde yaşadığı sıkıntıların önüne geçelim. Anadolu insanının en güzel temsili olan Suluova halkı bugüne kadar hem devletine hem de şehrine her daim desteğini esirgememiştir. Bu günlerde bizlerden destek bekleyen ve bizlere hasret kalan yerel esnaflarımızın yüzlerini güldürmek adına alışverişlerimizi yerel esnafımızdan yaparak zor günde yanlarında olduğumuzu gösterelim. Esnafımıza yerelde ne kadar çok sahip çıkarsak paramızın ilçemizde kalmasını yerelden ekonomiye destek vermemizi sağlamış oluruz. Bu vesileyle kampanyamıza vereceğiniz destekten dolayı şimdiden teşekkürlerimi iletiyorum” diye konuştu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.