Amasya Havadis

Suluova’da içme suyu arıtma tesisinin inşası tamamlandı

SULUOVA BELEDİYESİ’NİN DEPOLANMIŞ İÇME SULARINI ARITMAK İÇİN ÇALIŞMALARINA BAŞLADIĞI İÇME SUYU ARITMA TESİSİNİN İNŞASI TAMAMLANDI. DENEME SÜRECİNİN ARDINDAN İÇME SUYU HATTINA YENİ SİSTEMDEN ARITILMIŞ SU VERİLMEYE BAŞLANACAK.

Suluova’da içme suyu arıtma tesisinin inşası tamamlandı
147 views
04 Ocak 2022 - 18:10

Suluova Belediyesi’nin depolanmış içme sularını arıtmak için çalışmalarına başladığı içme suyu arıtma tesisinin inşası tamamlandı. Deneme sürecinin ardından içme suyu hattına yeni sistemden arıtılmış su verilmeye başlanacak.

Oğulbağı mevkiinde 8500 metrekare alan üzerine kurulan ve maliyeti yaklaşık 12 milyon lirayı bulan tesiste incelemede bulunan Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok, “En büyük projelerimizden bir tanesi olan içme suyu arıtma tesisimizin montaj çalışmalarını tamamlayarak deneme aşamasına geçtik. Gelecek nesillere daha modern, temiz ve daha yaşanılabilir bir Suluova bırakmak için çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz. 2022 yılı Suluova yılı olacak” diye konuştu.

Başkan Üçok, inşası 6 ay süren tesisin hizmete alınmasıyla özellikle aşırı yağışlar ve mevsim geçişlerinde yaşanan bulanıklık sorununun da son bulacağını vurguladı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.