Amasya Havadis

Suluova’da içme suyu arıtma tesisinin temeli atıldı

SULUOVA BELEDİYESİ TARAFINDAN OĞULBAĞI KÖYÜ MEVKİİNDE YAPIMINA BAŞLANILAN İÇME SUYU ARITMA TESİSİNİN TEMELİ DÜZENLENEN TÖRENLE ATILDI. VADETTİKLERİ BİR PROJEYİ DAHA HAYATA GEÇİRMEKTEN MEMNUNİYET DUYDUĞUNU BELİRTEN SULUOVA BELEDİYE BAŞKANI FATİH ÜÇOK, TEMELİ ATILAN TESİSTE İLÇENİN İÇME SUYU İHTİYACINI KARŞILAYAN DERİNÖZ BARAJINDAN GELEN İÇME SULARININ BU TESİSTE ARITILARAK HALKIN KULLANIMINA SUNULACAĞINI KAYDETTİ.

Suluova’da içme suyu arıtma tesisinin temeli atıldı
189 views
27 Ağustos 2021 - 13:10

Suluova Belediyesi tarafından Oğulbağı Köyü mevkiinde yapımına başlanılan içme suyu arıtma tesisinin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Vadettikleri bir projeyi daha hayata geçirmekten memnuniyet duyduğunu belirten Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok, temeli atılan tesiste ilçenin içme suyu ihtiyacını karşılayan Derinöz Barajından gelen suların bu tesiste arıtılarak halkın kullanımına sunulacağını kaydetti.

Saniyede 110 litre suyu arıtacak tesisisin hiçbir kredi kullanmadan tamamen belediyenin kendi imkânlarıyla inşa edileceğini vurgulayan Başkan Üçok, “Son yıllarda dünya ve ülkemizde yaşanan kuraklıktan en çok etkilenen bölge Amasya bölgesidir. Bu kuraklık mevcut içme sularımızı daha tasarruflu kullanmamız gerektiğini hatırlattı. Tüm hemşerilerimizden ricamız, lütfen içme suyumuzu tasarruflu ve sadece insan kaynaklı kullanalım. Önümüzde su konusunda zor günler görünmekte. Kuraklığa ve su israfına karşı lütfen duyarlı olalım” diye konuştu.

İçme suyu ile ilgili diğer yatırımlarının da hızla sürdüğüne işaret eden Üçok, “Havza Eymir bölgesinde belediyemizin hakkı olan ve saniyede 70 litrelik bir içme suyunu ilçemize getirmek için zorlu arazi şartlarını aşarak halkımızın kullanımına sunacağız. Ardından da Avrupa Birliğinden hibe desteği alınan atık su arıtma tesisini yapacağız. Gelecek nesillere daha modern, temiz ve daha yaşanılabilir bir Suluova bırakmak için çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kurban kesilerek dualar eşliğinde tesisinin temelinin atıldığı törene vatandaşların yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları İzzet Balcı ve Mahmut Aslan ile AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Temel de katıldı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.