Amasya Havadis

Taşova’da 3 büyük proje hayata geçiyor

AMASYA’NIN TAŞOVA İLÇESİNİN BELEDİYE BAŞKANI BAYRAM ÖZTÜRK, SEÇİM DÖNEMİ SÖZÜNÜ VERDİĞİ TAŞOVA MİLLET BAHÇESİ, KAPALI PAZARYERİ VE SANAYİ KÖPRÜSÜ İÇİN DÜĞMEYE BASTI. NÜFUSU 30 BİNE DAYANAN İLÇENİN AYNI ZAMANDA TRAFİK SORUNUNU DA ÇÖZECEK OLAN BU ADIMLAR İÇİN BAŞKAN ÖZTÜRK, AMASYA MİLLETVEKİLİ HASAN ÇİLEZ, AK PARTİ İL BAŞKANI MEHMET AKİF KESMEKAYA VE AK PARTİ İLÇE BAŞKANI TEKİN SOBACI İLE BİRLİKTE SANAYİ KÖPRÜSÜ, TAŞOVA MİLLET BAHÇESİ VE KAPALI PAZARYERİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU.

Taşova’da 3 büyük proje hayata geçiyor
143 views
27 Haziran 2021 - 17:10

Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk, seçim dönemi sözünü verdiği Taşova Millet Bahçesi, kapalı pazaryeri ve sanayi köprüsü için düğmeye bastı. Nüfusu 30 bine dayanan ilçenin aynı zamanda trafik sorununu da çözecek olan bu adımlar için Başkan Öztürk, AK Parti Amasya Milletvekili Hasan Çilez, AK Parti İl Başkanı Mehmet Akif Kesmekaya ve AK Parti İlçe Başkanı Tekin Sobacı ile birlikte Sanayi Köprüsü, Taşova Millet Bahçesi ve kapalı pazaryerinde incelemelerde bulundu.

Bakan söz vermişti; Sanayi Köprüsü yeniden yapılacak

2000 yılında inşa edilerek Doğu mahallesi ile Sanayi Mahallesi bağlayan Sanayi köprüsü yeniden yapılacak. 25 Temmuz 2020 tarihinde Amasya programı çerçevesinde Taşova’ya gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Sanayi Köprüsü’nde Amasya Valisi Mustafa Masatlı ve Belediye Başkanı Bayram Öztürk ile birlikte inceleme yaparak yeni köprü yapılması için söz vermişti. Bakan Karaismailoğlu’nun talimatları doğrultusunda köprünün ile ilgili zemin etüdü yapılarak eski köprü yıkılıp, yerine Karayolları 7. Bölge Müdürlüğünce rahat geçiş sağlayabilecek genişlikte yeni Sanayi Köprüsü yapılacak.

Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk ve AK Parti Amasya Milletvekili Hasan Çilez, İl Başkanı Mehmet Akif Kesmekaya, İlçe Başkanı Tekin Sobacı alanda inceleme yaptı. Belediye Başkanı Bayram Öztürk, “Bu projelerin gerçekleşmesi için bir söz vermiştik. Sözümüzü tutuyoruz, verdiğimiz sözlerin arkasındayız. Şimdiden Taşova’mıza, vatandaşlarımıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Taşova Millet Bahçesi inşaat alanı inceleme

Öztürk ve beraberindekilerin diğer durağı Doğu Mahallesinde yapımı süren Taşova Millet Bahçesi oldu. Buradaki incelemelerin ardından açıklamada bulunan Öztürk, “Millet Bahçemizin inşaatı hızla ilerliyor, yağan yağışlar sebebiyle ara verdik. Özellikle gençlerimize önemli hizmetler verecek. Bizler gençlerimizin eğitim ve spor alanında eksiklerinin giderilmesi noktasında önemli işler yapıyoruz. İçerisinde kütüphanesine, kafeteryasından yeşil alanlarına kadar bir çok sosyal alanı barındıran, her yaştan vatandaşımıza hizmet verecek olan tesisimiz bittiğinde sosyal belediyecilik anlamında bir çok ihtiyacı karşılamış olacak” dedi.

Kapalı Pazaryerini inşaatını incelediler

Taşova’nın en büyük sorunlarından biri olan pazaryeri için Doğu Mahallesi mevkiine 3420 metrekare kapalı alanda yapılacak olan pazaryerinin temeli atılmıştı. Temeli atılan pazaryerinde incelemelerde bulunan AK Parti Amasya Milletvekili Hasan Çilez, “Şuan yapım çalışmaları devam ediyor. İnşallah bittiğinde ilçemize ve şehrimize çok önemli ve ihtiyaç duyulan bir eseri kazandırmış olacağız” diye konuştu. Bayram Öztürk de, “Kapalı Pazaryeri projemiz Doğu Mahallemize ve tüm civar bölgeye ciddi değer katacak. İnşallah bittiğinde son derece modern ve güzel hizmet verecek bir tesisi ilçemize kazandırmış olacağız” şeklinde konuştu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.