Amasya Havadis

Teknoloji Fakültesi sıfır atık belgesi aldı

REKTÖR YARDIMCISI PROF. HALİL APAYDIN VE SIFIR ATIK KOMİSYON BAŞKANI ÇETİN ALPASLAN, TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ DEKAN YARDIMCISI DOÇ. DR. ÜNAL KURT’A TEMEL SEVİYE SIFIR ATIK BELGESİNİ TESLİM ETTİ. DOÇ. DR. KURT, “TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ OLARAK ATIKLARI KONTROL ALTINA ALARAK GELECEK NESİLLERE NEFES OLMAK, TEMİZ VE YAŞANABİLİR BİR ÇEVRE OLUŞTURABİLMEK İÇİN SIFIR ATIK PROJESİ’NE DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”” DEDİ.

Teknoloji Fakültesi sıfır atık belgesi aldı
210 views
22 Şubat 2021 - 18:40

Amasya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi, Temel Seviye “Sıfır Atık Belgesi” almaya hak kazandı. Rektör Yardımcısı Prof. Halil Apaydın ve Sıfır Atık Komisyon Başkanı Çetin Alpaslan, Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ünal Kurt’a Temel Seviye Sıfır Atık Belgesini teslim etti.

Doç. Dr. Kurt, “Teknoloji Fakültesi olarak atıkları kontrol altına alarak gelecek nesillere nefes olmak, temiz ve yaşanabilir bir çevre oluşturabilmek için Sıfır Atık Projesi’ne destek vermeye devam edeceğiz. Atıkların azaltılması, çevre kirliliğinin, israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması ve doğanın korunması hepimizin görevidir” dedi.

Sıfır Atık Komisyon Başkanı Alpaslan da Sıfır Atık Projesi’yle ilgili yönetmeliğin yürürlüğe girdiği ilk andan itibaren sıfır atık yaklaşımını esas alarak çalışan Amasya Üniversitesi’nin bu konuda öncü olacağına inandığını söyledi.

Rektör Yardımcısı Apaydın ise, “Amasya Üniversitesi olarak tüm yerleşke ve birimlerimizdeki atıkları kontrol altına alarak gelecek nesillere nefes olmak ve temiz, yaşanabilir bir çevre oluşturabilmek için ‘Sıfır Atık Projesi’ne destek vermeye devam edeceğiz. Atıkların azaltılması, çevre kirliliğinin ve israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması ve doğanın korunması hepimizin görevi” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.