Amasya Havadis

‘Tilki kardeş’i yolda besledi, ona babası gibi seslendi

AMASYALI BİR ÖĞRETMEN SİVAS’TA YOLUN KIYISINDA KARLA KAPLI ARAZİDE KARŞILAŞTIĞI TİLKİYİ ‘TİKLİ KARDEŞ’ DİYEREK ELLERİYLE BESLEDİ. O ÖĞRETMEN, KÜMESİNE GİREN BİR TİLKİYE “TİLKİ KARDEŞ LÜTFEN. KENDİNE BİR ŞEY YAPACAKSIN” SÖZLERİYLE YÜREKLERİ ISITAN ÇİFTÇİ SEYFİ İKZEK’İN OĞLU ÇIKTI.

‘Tilki kardeş’i yolda besledi, ona babası gibi seslendi
146 views
09 Şubat 2021 - 18:10

Amasyalı bir öğretmen Sivas’ta yolun kıyısında karla kaplı arazide karşılaştığı tilkiyi ‘Tikli kardeş’ diyerek elleriyle besledi. O öğretmen, kümesine giren bir tilkiye “Tilki kardeş lütfen. Kendine bir şey yapacaksın” sözleriyle yürekleri ısıtan çiftçi Seyfi İkzek’in oğlu çıktı.

2 hafta önce Amasya merkeze bağlı Büyük Kızılca köyünde tavuklarının bulunduğu kümesine giren tilkiye “Tilki kardeş lütfen. Kendine bir şey yapacaksın” diye seslenip dışarı çıkmasını sağladığı görüntülerle yürekleri ısıtan evli ve 3 çocuk babası çiftçi Seyfi İkzek’in öğretmenlik yapan oğlu da yolda karşılaştığı başka bir tilkiye merhametini esirgemedi.

Memleketi Amasya’dan görev yaptığı Şanlıurfa’ya karayolu ile giderken Sivas yakınlarında karla kaplı arazide yolun kıyısına inen bir tilkiyle karşılaşan Abdülsamet İkzek, ‘Tilki kardeş’ diye seslendiği hayvana elindeki yiyeceklerden uzatıp “kıyamam ben sana, acıktın mı” sözleriyle beslenmesini sağladı.

Tilkinin yiyeceklerin bir kısmını yedikten sonra kalanı da karla örtülü toprağı eşeleyip gömmeye çalıştığını anlatan 28 yaşındaki İkzek, vatandaşları yaban hayvanlarının beslenmesini için yol kenarlarına yiyecek bırakmaya davet etti.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.