Amasya Havadis

Türkiye Diyanet Vakfı, Amasya’da 300 çocuğu ‘kış bayramı’ ile sevindirdi

AMASYA İL MÜFTÜLÜĞÜ VE TÜRKİYE DİYANET VAKFI AMASYA ŞUBESİ TARAFINDAN HAYATA GEÇİRİLEN “KIŞ BAYRAMI” İLE ‘İLMEK İLMEK İYİLİK’ PROJELERİ KAPSAMINDA HAYIRSEVERLERİN DESTEĞİYLE TEMİN EDİLEN KIŞLIK BOTLARLA KIYAFETLER İHTİYAÇ SAHİBİ ÇOCUKLARA ULAŞTIRILDI.

Türkiye Diyanet Vakfı, Amasya’da 300 çocuğu ‘kış bayramı’ ile sevindirdi
154 views
16 Ocak 2022 - 12:10

Amasya İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Amasya Şubesi tarafından hayata geçirilen “Kış Bayramı” ile ‘İlmek İlmek İyilik’ projeleri kapsamında hayırseverlerin desteğiyle temin edilen kışlık botlarla kıyafetler ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırıldı. Kadınların ördüğü atkı, bere ve patik gibi kışlık kıyafetler çocukların yüzünü güldürdü.

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Amasya Şubesi Kadın ve Gençlik Kolları Başkanı Elvan Nergiz, “Gönüllülerimizin yardımıyla ihtiyaç sahibi ailelerle temasa geçtik. Tespit edilen 300 çocuğumuzun yüzünü güldürmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. ‘İlmek İlmek İyilik’ projesine katılan kadınların ördüğü atkı, bere ve patik gibi kışlık kıyafetler ördüklerini belirten Kadın Kolları Komisyon üyeleri Din Hizmetleri Uzmanı Şükriye Ayvaz da, “Halkımız büyük destek oldu. Kış koşullarında dokunduğumuz yüreklerin içini ısıtabildiysek bizim için mutluluk verici” diye konuştu.

Çocuklara kıyafetlerini giydiren Amasya Müftüsü Durmuş Ayvaz ise “Umutsuzluklarını bayram sevincine çevirmeye çalıştık. Onların sevinci bizim sevincimizdir” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.